Üye Girişi

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

KONYA SEB-İ ARUS TURU

Hz. Mevlana'nın 750. Vuslat Yıldönümü

MEVLANA MÜZESİ - ŞEB-İ ARUZ TÖRENİ -

NASRETTİN HOCA TÜRBESİ

1 Gece 2 Gün Konaklamalı

Otelde Sabah ve Akşam Yemekleri 

!SEB- İ ARUS GÖSTERİ BİLETİ FİYATA DAHİLDİR!

 

#kesfetmekiçingidelim

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
YALOVA RAMADA OTEL ÖNÜ-KARAMÜRSEL OTOGAR -DEĞIRMENDERE DURAKLAR-GÖLCÜK DURAKLAR-İZMIT PERŞEMBE PAZARI
Tur Hareket Tarihleri:

Tur Programı

 • 1. Gün

  Sille - Kelebekler Vadisi - Hz. Mevlana Müzesi  - Şeb-i Arus Törenleri

  • Karamürsel Otogar  21:00
  • Yalova Ramada Otel Önü: 20:00
  • Değirmendere duraklar 21:20
  • Gölcük duraklar 21:30
  • İzmit Perşembe pazarı 21:45 

  Değerli misafirlerimiz belirtilen kalkış noktalarından  hareket edecek olan turumuz .Adapazarı – Eskişehir- Emirdağ – Akşehir yol güzergahı ile sabah saatlerinde Kirazlı bahçe dinlenme tesislerinde serbest kahvaltı (Ekstra) molası sonrası Türkiye'nin yüzölçümü bakımından en büyük ili ve en kalabalık yedinci şehri. olan Konya'ya ulaşıyoruz.İlk durağımız 5.000 Bin yıllık tarihiyle günümüze kadar gelmiş Selçuklu ve Osmanlı döneminde İpek ve Baharat yolları üzerinde olması nedeniyle önemli bir belde olan Sille . Konya'da yaşayan Mevlevi Dervişlerince defalarca ziyaret edilmiş bu beldeyi panoramik olarak gezdikten sonra 2500 metre karelik bir alanda kurulmuş olan,kelebekleri doğal yaşam ortamlarında gözleme olanağına sahip olacağınız Avrupa’nın en büyük kelebek uçuş alanına sahip Kelebek Bahçesi’ne hareket ediyoruz.. 2050 metre karelik bir alanda kelebeklerin doğal yaşam alanlarında yapay göletler ve kayalar ile görsel bir şölen sunan vadi gezimiz sonrasında, Selçuklu döneminde sarayın gül bahçesi, günümüzde ise "Gel, Gel, ne olursan ol, gel” sözü ile tüm Dünya'ya nam salmış olan Hz. Mevlana Müzesi gezimize dervişane kapısından girerek başlıyoruz. Avlunun kuzey ve batı yönü boyunca derviş hücreleri yer almaktadır. Güney yönü, matbah ve Hürrem Paşa Türbesi'nden sonra, Üçler Mezarlığı'na açılan Hâmûşân (Susmuşlar) Kapısı ile son bulur. Avlunun doğusunda ise Sinan Paşa, Fatma Hatun ve Hasan Paşa türbeleri yanında semahane ve mescit bölümleri ile Mevlâna ve aile fertlerinin mezarlarının da içerisinde bulunduğu ana binayı gezdikten sonra Yavuz Sultan Selim'in 1512 yılında yaptırdığı üzeri kapalı şadırvan ile "Seb-i Arûs" havuzu ve avlunun kuzey yönünde yer alan selse bil adı verilen çeşme ile gezimizi tamamlıyoruz Rehberimizin belirttiği  yerde Öğle yemeği (Ekstra) molası sonrası Panoramik Şehir gezisi yaparak Otelimize yerleşiyoruz Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

  NOT: 19:30 da Otel lobisinde Toplanıyoruz Şeb i Arus Tören alanına doğru hareket ediyoruz

   

  Yeme  İçme  Bilgileri:

  Sabah Kahvaltısı: Kirazlı bahçe dinlenme tesislerinde serbest olarak alınacaktır(Ekstra)

  Öğlen Yemeği: Konya şehir merkezinde serbest olarak alınacaktır (Ekstra)

  Akşam Yemeği : Otelimizde Açık büfe veya Set menü şeklinde alınacaktır tur ücretine dahildir

   

 • 2. Gün

  Nasrettin Hoca Türbesini - Geri Dönüş Yolculuğu

  Değerli misafirlerimiz Otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Otelimizden ayrılıyoruz Akşehir'e doğru hareket ediyoruz. Türk mizahının önemli isimlerinden birisi ve kurucusu olan Güldürürken düşünmeyi dustur edinen Nasrettin Hoca Türbesini ziyaret ediyoruz sonrası Geri dönüş yolculuğuna başlıyoruz akşam saatlerinde siz değerli misafirlerimizi almış olduğumuz noktaya bırakıyor bir sonraki turumuzda buluşmak üzere veda ediyoruz.

  Yeme  İçme  Bilgileri:

  Sabah Kahvaltısı: Otelimizde Açık büfe şeklinde alınacaktır tur ücretine dahildir

  Öğlen Yemeği: Mola verilen dinlenme tesisinde alınacaktır (Ekstra)

Ek Bilgiler

Gezi Süresi  2 Gece 3 Gün olup 1 Gece otel konaklamalıdır
* Paket fiyatlarımız otel, ulaşım ve çevre gezilerini kapsamaktadır. Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
* Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.
 Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standarthalfelarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.
* Mola yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.
* Program zamanlamasında (Gün içerisinde gezilecek ziyaret noktalarının sıralamasında veya günler arasında) Hava Durumu, Yol Durumu vb. gibi nedenlerle Rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.
* Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Uniteam tur  kesinlikle sorumlu değildir.
*Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 10 gün öncesine kadar Uniteam tur da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda Uniteam tur misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür. 
* Araç içerisindeki kişisel tüm eşyaların sorumluluğu mola vb. yerlerde kişiye aittir.
Müzekart ve müze ören yeri girişleri (Belediye ve Özel İşletmeler dâhil) tur ücretine dahil değildir. Tüm girişler misafirlerimiz tarafından ödenir.

İptal Şartları

Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 5 gün öncesine kadar Uniteam Tur’da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda Uniteam Tur misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.

Vize Bilgileri

Tur Fiyatları

Benzer Turlar

Midilli Adası Turu 2 Gece Konaklamalı

Midilli Adası - PLOMARİ - UZO FABRİKASI - Yunan Sırtaki Gecesi - Petra- Molivos- Mandamados - Thermi - Midilli Merkezi - Gera - Agıasos

Otobüs ve Feribot 2 Gece 3 Gün
 • 12.07.2024
 • 295,00 EUR

Midilli Adası Turu

Midilli Adası - PLOMARİ - UZO FABRİKASI - Yunan Sırtaki Gecesi - Petra- Molivos- Mandamados - Thermi - Midilli Merkezi - Gera - Agıasos

Otobüs ve Feribot 2 Gece 3 Gün
 • 16.08.2024
 • 295,00 EUR
 • 12.07.2024
 • 12.500,00 TL
 • 12.07.2024
 • 3.400,00 TL