Kapadokya Rüyası Turu

En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın

KAPADOKYA TURU

ÜRGÜP – GÖREME – UÇHİSAR – AVANOS - IHLARA VADİSİ – DERİNKUYU - ÜÇ GÜZELLER   

1 Gece 2 Gün Konaklamalı

Otelde Sabah ve Akşam Yemekleri

Gün Boyu Rehber Eşliğinde Çevre Gezileri

Üç Güzeller -  Kızlar ve Erkekler Manastırı - Aziz Basil Kilisesi, Elmalı Kilisesi - Aziz Barbara Kilisesi - Yılanlı Kilise - Karanlık Kilise, Çarıklı Kilise - Tokalı Kilise - Ağaçaltı Kilisesi – Sümbüllü Kilisesi  ve Yılanlı kilisesi - Şarap Mahsenlei -Onyx Taş Atölyesi - Çanak Çömlek Atölyesi - Üç Güzeller -  

 

#keşfetmekiçingidelim

1. Gün:

 Ihlara Vadisi - Ağaçaltı Kilisesi – Sümbüllü Kilisesi  ve Yılanlı Kilisesi -  Derin Kuyu - Şerap Mahsenleri -Onyx Taş Atölyesi - Çanak Çömlek Atölyesi - Akşam Eğlencesi

 Belirtilen kalkış noktalarından Karamürsel otogar  23:00  Değirmendere duraklar 23:20 Gölcük duraklar 23:30 İzmit Perşembe pazarı 23:45 de hareket edecek olan turumuz İzmit Adapazarı – bolu – Ankara – Aksaray yol güzergahı ile sabah saatlerinde Aksaray a varacak olup ağaçlı dinlenme tesislerinde serbest sabah kahvaltı molası ( ekstra ) veriyoruz.Aksaray da alacağımız  kahvaltı sonrası  ilk durağımız  uzunluğu 14 km yüksekliği 150 mt olan melendiz çayının yıllar boyu aşındırması sonucu oluşan Ihlara Vadisi Bu vadide bulunan en belirgin kiliseler olan ağaçaltı kilisesi – sümbüllü kilisesi  ve yılanlı kilise gezileri sonrası Hititlerin inşa etmeye başladığı  düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği mühendislik harikası olan Derin kuyu yer altı şehrine hareket ediyoruz. 7 km çapı 60 mt bulan derinliğiyle bu muhteşem yapı uzun süre hafızalarınız dan silinmeyecek buradaki gezimiz sonrası  doğal güzelliklerini 3917 m. yüksekliğindeki Erciyes Dağı ve 3268 m. yüksekliğindeki Hasan Dağı’na borçlu olan, Perslerin “Güzel Atlar Diyarı” diye adlandırdıkları Kapadokya bölgesine hareket ediyoruz ve üzüm kültürünün ve şarapcılığın çok yaygın olduğu bölgede Şarap Mahzenlerini gezip Kapadokya’nın lezzetli şaraplarını tatma imkânı buluyoruz. ardından öğlen yemeği(Ekstra) almak için göremeye doğru hareket ediyoruz  serbest zaman yemek molasının  ardından gezimize onyx taş atölyesi ile başlıyoruz taşın yapısı ve işlenişi ile ilgili bilgi aldıktan sonra alışveriş için serbest  zaman. ardından bölgeye ait çanak çömlek atölyesinde gösteri seyretmek için çavuşin e doğru hareket ediyoruz ve burada çömlek ustalarının misafirlerimiz için hazırladığı  şovu seyrettikten sonra dileyen misafirlerimiz alışveriş yapabilir ardından otelimize hareket ediyoruz akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Not: İsteğe bağlı ekstra Türk gecesi organizasyonu için Tur Rehberimiz sizlere Bilgi verecektir Katılmak isteyenlerle Akşam yemeğinden sonra Resepsiyonda buluşuyoruz.

 

Yeme  İçme  Bilgileri:

Sabah Kahvaltısı :Mola verilen dinlenme tesisinde serbest olarak alınacaktır(Ekstra)

Öğlen Yemeği: Göremede serbest olarak alınacaktır(Ekstra)

Akşam Yemeği : Otelimizde alınacak olup tur ücretine dahildir

2. Gün:

 Dervent Vadisi - Göreme Açık Hava Müzesi - Paşabağı - Göreme Vadisi - Uçhisar Kalesi - 3 Güzeller Peribacası - Geri Dönüş Yolculuğu

Değerli Misafirlerimiz Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltısı sonrası Bavullarımız ile birlikte otelimizden ayrılıp  ilk olarak dervent vadisine hareket ediyoruz. Kayaçların ve peribacalarının hayvan şeklinde erezyona uğradığı bölgeyi gördükten ve bol bol fotoğraf çektikten hemen sonra  Göreme açık hava müzesine doğru yola çıkıyoruz Kızlar ve Erkekler Manastırı, Aziz Basil Kilisesi, Elmalı Kilise, Aziz Barbara Kilisesi, Yılanlı Kilise, Karanlık Kilise, Çarıklı Kilise ve Tokalı Kilisesi  gezilerimizi tamamlayarak üçlü birleşik ve tek peribacaları ile meşhur olan paşabağına hareket ediyoruz.Buradaki gezimiz ve fotoğraf molamız sonrası Göreme vadisini Panaromik olarak seyredebileceğimiz o ağacın altına hareket ederek dileyen misafirlerimiz meşhur Türk kahvesinin tadına bakabilir ve bol bol fotoğraf çekebilirsiniz  hemen sonra öğlen yemeği (Ekstra) için göreme'ye geçiyor yemek sonrası gezimize Uçhisar kale altından başlıyoruz hava şartları izin verdiği taktirde Erciyes dağının güzelliğini de tam karşınızda  görebilirsiniz. Kalede belirtilen saatte toplanıyoruz ve  Kapadokya’nın simgesi olan ve iki büyük, bir küçük peribacasından oluşan 3 Güzeller Peribacasına doğru yola çıkıyoruz burada fotoğraf molamız sonrası geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Şereflikoçhisar Ankara Bolu Kocaeli yol güzergahı ile yolda vereceğimiz molaların ardından akşam saatlerinde siz değerli misafirlerimizi almış olduğumuz noktaya bırakıyor bir sonraki turumuzda buluşmak dileğiyle veda ediyoruz.

 

Yeme  İçme  Bilgileri:

Sabah Kahvaltısı :Otelimizde alınacak olup tur ücretine dahildir

Öğlen Yemeği: Göremede serbest olarak alınacaktır(Ekstra)

Akşam Yemeği : Mola verilen dinlenme tesisinde serbest olarak alınacaktır(Ekstra)

 

 

 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri: 19 Nisan

  Fiyatlar

  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
  19.04.20243.200,00 TL3.900,00 TL 3.200,00 TL0 - 5 Yaş Ücretsiz
  6 - 6 Yaş 1.600,00 TL
  7 - 12 Yaş 2.300,00 TL
  0 - 5 Yaş Ücretsiz
  6 - 6 Yaş 1.600,00 TL
  7 - 12 Yaş 2.300,00 TL
  Taksitler »

  Yorumlar


  Kapadokya Rüyası Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  Ad Soyad

  Otel Hakkındaki Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

   Gezi Süresi  2 Gece 3 Gün olup 1 Gece otel konaklamalıdır
  * Paket fiyatlarımız otel, ulaşım ve çevre gezilerini kapsamaktadır. Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
  * Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.
   Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standarthalfelarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.
  * Mola yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.
  * Program zamanlamasında (Gün içerisinde gezilecek ziyaret noktalarının sıralamasında veya günler arasında) Hava Durumu, Yol Durumu vb. gibi nedenlerle Rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.
  * Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Uniteam tur  kesinlikle sorumlu değildir.
  *Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 10 gün öncesine kadar Uniteam tur da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda Uniteam tur misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür. 
  * Araç içerisindeki kişisel tüm eşyaların sorumluluğu mola vb. yerlerde kişiye aittir.
  Müzekart ve müze ören yeri girişleri (Belediye ve Özel İşletmeler dâhil) tur ücretine dahil değildir. Tüm girişler misafirlerimiz tarafından ödenir.

  İptal Şartları

  Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 10 gün öncesine kadar Uniteam tur da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda Uniteam tur misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.


  Vize Bilgileri