Ege'nin Saklı Köyleri Turu bizimle keşfetmeye ne dersiniz? Birgi,Tire,Ödemiş,Kuşadası,Doğanbey köyü,Kirazlı köyü ,Çamlık köyü. Burgaz- Şirince ve dahası

Ege Köyleri Turu

En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın

EGE'nin SAKLI KÖYLERİ

TURU

BİRGİ - TİRE - ÖDEMİŞ - KUŞADASI - DOĞANBEY KÖYÜ

ÇAMLIK KÖYÜ - ŞİRİNCE

2 Gece 3 Gün Kuşadası Konaklamalı

Sabah ve Akşam Yemekleri

Rehber Eşliğinde Çevre Gezileri

#keşfetmekiçingidelim

 

1. Gün:

Birgi - Tire - Ödemiş - Kuşadası

Belirtilen kalkış noktalarından Yalova Ramada Otel Önü 22:00  Karamürsel otogar  23:00  Değirmendere duraklar 23:20 Gölcük duraklar 23:30 İzmit Perşembe pazarı 23:45 de hareket edecek olan turumuz. Balıkesir,Manisa,İzmir,yol güzergahı ile Sabah saatlerinde Tire yolu üzerinde bulunan Akçaşehir Köyü’nde sabah serpme köy kahvaltımızı dileyen misafirlerimiz ile birlikte alıyor(Ekstra) ve kısa süreli yolculuğumuz sonrası gezimize ilk olarak Aydınoğulları Beyliği'nin merkezi  asırlık çınar ağaçları,taş evleri ile günümüzde “Unutursam Fısılda”, “Yeşil Deniz” “Görevimiz Tatil” gibi dizi ve filmlerinde çekildiği Birgi Köyü ile başlıyoruz. Tarihi Çakırağa Konağı Müzesi, İmam-ı Birgivi Türbe ve Külliyesi, Aydınoğlu Mehmet Bey Camii ziyaret edeceğimiz yerler arasındadır. Birgi Köyü gezimizin ardından Ödemiş içerisinde yapacağımız panoramik tur ile öğle yemeğimizi almak üzere  Hitit, Frigya, Lidya, Pers, Roma ve Bizans'a ev sahipliği yapmış, tarihin zengin kültür mirasına sahip Türkiye'nin en güzel ilk on kasabası arasında yer alan Tire’ye hareket ediyoruz. Kısa bir yolculuk sonrasında Meşhur Tire kebabımızı yemek üzere Restoranımıza ulaşıyoruz. Tire’de yapacağımız köy gezimiz ve alışverişlerimiz sonrası Kuşadası’nda bulunan otelimize yerleşmek üzere otobüsümüze biniyor ve bir saat sürecek keyifli yolculuğumuz sonrası otelimize ulaşıyoruz. Konaklama ve Akşam Yemeği Otelimizde.


2. Gün:

Doğanbey Köyü - Çamlık Köyü - Kuşadası

Otelimizde alacağımız Açık Büfe Sabah Kahvaltımız sonrası otobüste yerlerimizi alıyor ve  gezimize ilk olarak 1924 yılına kadar Rumların yaşadığı Rum ve Türk mimarisinin eşsiz örneklerinin sergilendiği bir Açıkhava müzesi gibi. Rengarenk çiçekler, bitkiler ve yemyeşil ağaçların doğal dekorasyonu ve süslü dar sokakları ile Sizleri geçmişe götürecek  Doğanbey Köyü’ne ulaşıyoruz. Eski Rum Evlerinin olduğu ara sokaklarda harika kareler yakalamak için serbest zaman veriyor ve Öğle Yemeğimizi almak üzere Restaurantımıza gidiyoruz. Yörenin farklı tatlarını bulabileceğimiz Restaurantımızda Serbest zaman veriyoruz. (Extra) Öğle Yemeğimiz sonrası. Çamlık Köyü’ne ulaşıyor ve bölgeye varışımız ile birlikte 30 Adet buharlı lokomotifin sergilendiği Çamlık Buharlı Lokomotif Müzesini geziyoruz. Gezimiz sonrası Köy meydanında serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası  bugün ki gezilerimizi tamamlıyor Kuşadasında ki Otelimize hareket ediyoruz  ve Akşam Yemeği Otelimizde.


3. Gün:

Şirince - Geri Dönüş Yolculuğu

Otelimizde aldığımız Açık Büfe Sabah Kahvaltımız sonrası otobüste yerlerimizi alıyor  ve tepelerin arasına kurulmuş özgün tarihi mimarisini önemli çlçüde korumuş zeytin ağaçlarının mandalina ağaçlarıyla iç içe geçtiği bir yolun kıvrımlarıyla ulaşılan ve Eski Rum evleri ve Şarap yapılan üzümlerin nefis kokusuyla bizleri karşılayan Şirinceye ulaşıyoruz.Bölgenin en meşhur Şarap Evinde Şarap tadımı sonrasında bölgeyi keşfetmek ve harika kareler yakalamak için siz değerli misafirlerimize serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında bölgeye veda edip geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz İzmir,Manisa,Balıkesir ,Yalova yol güzergahı ile akşam saatlerinde siz değerli misafirlerimizi almış olduğumuz noktaya bırakıyor bir sonraki turumuzda buluşmak üzere veda ediyoruz.


Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri: 28 Ekim

  Fiyatlar

  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
  28.10.2021890,00 TL1.100,00 TL 890,00 TL0 - 3 Yaş Ücretsiz
  4 - 6 Yaş 450,00 TL
  7 - 12 Yaş 690,00 TL
  0 - 3 Yaş Ücretsiz
  4 - 6 Yaş 450,00 TL
  7 - 12 Yaş 690,00 TL
  Taksitler »

  Yorumlar


  Ege Köyleri Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  Ad Soyad

  Otel Hakkındaki Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  • Program zamanlamasında (gün içerisinde gezilecek  noktaların sırasında veya günler arasında) hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.
  • Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Uniteam tur  kesinlikle sorumlu değildir.
  • Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
  • Turumuzun Otelleri: Belirtilen tesis isimleri turumuzun konaklama önceliğinin bulunduğu tesislerdir. Müsaitlikler doğrultusunda otel isimleri turun kalkışından 48 saat öncesinde talep edilmesi durumunda bildirilecektir.
  • Yoğunluk ve mücbir sebepler nedeniyle standart bakımından aynı olmak kaydıyla oteller değişiklik gösterebilir. Böyle bir durumda misafirlerimiz Uniteam Tur temsilcisi tarafından bilgilendirilir.
  • Müze Kart tur fiyatına dahil değildir
  • Paket Fiyatlarımız Otel, ulaşım ve çevre gezilerini kapsamaktadır.

  İptal Şartları

  Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 10 gün öncesine kadar Uniteam Tur’da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda Uniteam Tur misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.


  Vize Bilgileri