Doğu Ekspresi

En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın

DOĞU EKSPRESİ 

 ERZURUM - KARS  - ÇILDIR GÖLÜ

3 Gece 4 Gün Konaklamalı

Sabah ve Akşam Yemekleri

İstanbul(SAW) - Erzurum Uçak Biletleri

2 Gece Doğu Ekspres Treninde Konaklama(2 Kişilik özel odalarda)

1 Gece Kars Otel Konaklaması

Ankara - İzmit Hızlı Tren Biletleri

Rehber Eşliğinde Geziler

 

#keşfetmekiçingidelim

 

1. Gün:

İstanbu(Saw) Havalimanı - Erzurum - Çifte Minareli Medrese - Üç Kümbetler - Erzurum Kalesi - Yakutiye Medresesi - Taş Han 

 • Yalova Ramada Otel Önü 01:45
 •  Karamürsel otogar  02:10 
 • Değirmendere duraklar 02:25 
 • Gölcük duraklar 02:35
 • İzmit perşembe pazarı 03:00 da 

 Değerli Misafirlerimiz belirtilen kalkış noktalarından hareket edecek olan transfer aracımız ile İstanbul(SAW) Havalimanına  ulaşıyoruz. 06:15 de hareket edecek olan uçağımız için check -in işlemlerimizi tamamlayarak Uçağımızdaki yerlerimizi alıyoruz.Erzurum havalalanına indiğimizde bizleri bekleyen transfer aracımıza binip gezilerimize başlıyoruz.Şehrin sembolü haline gelen 13. yüzyıl Selçuklu eseri Çifte Minareli Medrese, Anadolu’daki en özel anıt mezarlardan biri olan ve içerisinde Saltuklu beylerinden Emir Saltuk'unda mezarı olan Üç Kümbetler, Bizans İmparatoru Theodosius tarafından 415 yılında yaptırılan şehir Kalesi, Erzurum’da Osmanlı döneminde yapılan ilk camii olma özelliğini bulunduran Lala Mustafa Paşa camii ve İlhanlı Hükümdarı Sultan Olcayto döneminde yaptırılan Anadolu’daki kapalı avlulu medreselerin en büyüğü olan Yakutiye Medresesi’ni ziyaret etme fırsatı bulacağız. Öğlen yemeğimizde grupça Erzurum’un meşhur yemeği olan cağ kebabını almak üzere restoranımıza gidiyoruz (ekstra). Yemek sonrası Rehberimizin vereceği serbest zamanda Oltu Taşı almak isteyen misafirlerimiz alışveriş yapabilirler.Serbest zamanımız sonrasında Kars'a doğru hareket ediyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

Yeme  İçme  Bilgileri:

Öğlen Yemeği: Erzurum Şehir merkezinde serbest olarak alınacaktır(Ekstra)

Akşam Yemeği : Otelimizde alınacak olup Tur ücretine dahildir

2. Gün:

Ani Harabeleri - Çıldır Gölü - Sarıkamış Şehitlik Anıtı - Kars Kalesi - Kübet Camii - Doğu Ekspresi Treni 

Değerli misafirlerimiz otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Ülkemizde kışları tamamen donan tek göl olan Çıldır Gölüne hareket ediyoruz.Dileyen misafirlerimiz donan gölün üzerinde atlı kızaklar ile tur atabilirler,Eskimo usulüyle avlanan balıkçıları izleyebilirler buradaki serbest zamnımız sonrası 2016 yılında UNESCO Dünya Mirası listesine alınan 3600 yıl boyunca İpek Yolu üzerinde yer alan en önemli ticaret merkezlerinden biri olan ve Bargatlı, Bizans, Selçuklu, Gürcü, Harzemşah, Moğol, İlhanlı, Karakoyunlu, Akkoyunlu, Afşar Türkleri ve son olarak Osmanlı hakimiyetinde kalan tarihi yapıları ile sizleri büyüleyecek Ani Harabelerini gezmeye başlıyoruz. Burada sırası ile Katedral, Tigran Honents Kilisesi, Ana Cadde, Ebu'l Manuçer Cami, Kervansaray, Sur ve Kapılarını uzunca bir yürüyüş ile gezip fotoğraflama şansı buluyoruz.Sonrasında,Merkez Kale, İç Kale veya Stadel olarak anılan MS. 1153’te Selçuklulara bağlı Saltuklu Sultanı Melik İzzeddin tarafından yaptırılan Kars kalesini ziyaret ediyoruz. Ardından daha önce ''Havariler kilisesi'' olarak geçen ve bir Ermeni kilisesi olan şuanda da Cami olarak hizmet veren ''Kümbet Camii '' gezimizden sonra artık şehirde serbest zamanımız başlıyor. Bu sürede Eski Kars sokaklarında Ruslardan kalma taş evleri, Tarihi taş köprüyü, Eski Taş PTT binasını (Şatana ailesi evi) fotoğraflama imkanı bulabilirsiniz ve Kaşar peyniri ile meşhur olan şehrimizden peynir alabilirsiniz. Serbest zamanımız sonunda Kars tren garına doğru yola çıkıyoruz 22:20 de hareket edecek olan Doğu Ekspresi trenindeki yerlerimizi alıyoruz.

 

Yeme  İçme  Bilgileri:

Sabah Kahvaltısı : Otelimizde Açık büfe şeklinde  alınacaktır

Öğlen Yemeği: Kars Şehir merkezinde serbest olarak alınacaktır (Ekstra)

Konaklama: Doğu Ekspresi Treni Özel Yataklı Vagon (2 Kişilik Oda )

3. Gün:

 Doğu Ekspresi Treni - İliç – Kemaliye – Karanlık Kanyon – Taş Yolu – Sivas Divriği Ulu Camii – Sivas Kongre Binası – Sivas Merkez Gezisi

Sabah saatlerinde İliç tren istasyonuna ulaşıyoruz. Dileyen misafirlerimizle bizleri bekleyen araçlarımıza binerek (EKSTRA) Ahmet Kutsi Terecin, Orda Bir Köy Var Uzakta şiirine konu olmuş Kemaliye`ye ulaşıyoruz. Turumuza ilk olarak mani yolu ile başlıyoruz rehberimizin anlatımları sonrası keyifli bir yürüyüş ile sırasıyla Lök Hane, taş dibi mahallesi gezilerimiz sonrası, Taş yoluna hareket ediyoruz alacağımız fotoğraf molası sonrası Karanlık Kanyonu görerek İliç’te bulunan trenimize doğru hareket ederek trenimizdeki yerlerimizi alıyoruz.. Divriği doğru yolculuğumuza başlıyoruz Divriği'ye ulaşan trenimizden inerek dileyen misafirlerimizle bizi bekleyen aracımızla Divriği'yi gezmeye başlıyoruz Unesco Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan ve Selçuklu taş sanatında ulaştığı en yüksek seviye olarak tanımlanan Divriği Ulu Camiini görüyoruz. Restorasyon çalışmalarından ötürü dışarıdan panoramik olarak göreceğimiz Divriği Ulu Cami sonrasında araçlarımız ile Divriği kuş bakışı izleyebileceğimiz Cam Terasa ulaşıyoruz fotoğraf molamız sonrası Divriği’yi gezmeye başlıyoruz .Serbest yemek molamız sonrası trenimize dönerek Sivas’a doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Sivas’ta milli mücadelenin kararlarının alındığı Sivas Kongre Binası gezimiz ve serbest zaman sonrası Sivas programımızı tamamlayarak tren istasyonuna dönüyoruz ve Ankara yolculuğumuz başlıyor.

Yeme  İçme  Bilgileri:

Sabah Kahvaltısı : Erzincanda Serbest olarak alınacaktır(Ekstra)

Akşam Yemeği: Sivas Bostankayada Serbest olarak alınacaktır (Ekstra)

Konaklama: Doğu Ekspresi Treni Özel Yataklı Vagon (2 Kişilik Oda )

4. Gün:

Doğu Ekspresi Treni -  Ankara -  İzmit

Değerli misafirlerimiz Trenimiz 06:50 de Ankara tren istasyonuna ulaşacaktır.Ankarada ki serbest zamanımız sonrası Hızlı tren ile İzmit yolculuğumuz başlıyor yaklaşık 3 saat sürecek olan yolculuğumuz ile İzmite ulaşıyoruz.Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki  gezimizde buluşmak dileğiyle veda ediyoruz.

 

Yeme  İçme  Bilgileri:

Sabah Kahvaltısı : Ankarada Serbest olarak alınacaktır(Ekstra)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Yorumlar


  Doğu Ekspresi Hakkındaki Düşünceleriniz

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  Ad Soyad

  Otel Hakkındaki Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  Gezi Süresi  3 Gece 4 Gün olup 2 Gece Doğu Ekspres Treninde konaklama (2 kişilik odalarda)  1 gece Kars otel konaklamalıdır
  * Paket fiyatlarımız otel, ulaşım ve çevre gezilerini kapsamaktadır. Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
  * Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.
   Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standarthalfelarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.
  * Mola yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.
  * Program zamanlamasında (Gün içerisinde gezilecek ziyaret noktalarının sıralamasında veya günler arasında) Hava Durumu, Yol Durumu vb. gibi nedenlerle Rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.
  * Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Uniteam tur  kesinlikle sorumlu değildir.
  *Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 20 gün öncesine kadar Uniteam tur da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda Uniteam tur misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür. 
  * Araç içerisindeki kişisel tüm eşyaların sorumluluğu mola vb. yerlerde kişiye aittir.
  Müzekart ve müze ören yeri girişleri (Belediye ve Özel İşletmeler dâhil) tur ücretine dahil değildir. Tüm girişler misafirlerimiz tarafından ödenir.

  İptal Şartları

  Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 5 gün öncesine kadar Uniteam tur da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda Uniteam tur misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür. 


  Vize Bilgileri