Ankara -Beypazarı Turu Tur Programı

ANKARA BEYPAZARI TURU

ANITKABİR - ETNOGRAFYA MÜZESİ -ESKİ MECLİS - BEYPAZARI

1 Gece 2 Gün Konaklama

Otelde Sabah ve Akşam Açık Büfe Yemekler

Rehber Eşliğinde Ankara Çevre Gezileri

PRESTİGE THERMAL OTEL Konaklamalı

#keşfetmekiçingidelim

Kalkış Yerleri: KARAMÜRSEL OTOGAR-DEĞIRMENDERE DURAKLAR-GÖLCÜK DURAKLAR-İZMIT PERŞEMBE PAZARI
PROGRAM
1 Gün:

 Anadolu Medeniyetler Müzesi - Etnografya Müzesi - 1.Meclis Binası - 2.Meclis Binası - Anıtkabir - Ayaş

Belirtilen kalkış noktalarından Karamürsel otogar  07:00  Değirmendere duraklar 07:20 Gölcük duraklar 07:30 İzmit Perşembe pazarı 07:45 de hareket edecek olan turumuz.Öğlen saatlerinde Başkent Ankaraya ulaşıyoruz bizleri Karşılayan Rehberimizle birlikte gezilerimize başlıyoruz ilk durağımız Tarihi yapıları köklü geçmişi kendine özgü koleksiyonları ile dünyanın sayılı müzeleri arasında yer alan 1997 tarihinde İsviçrenin Lozan kentinde 68 Müze arasında birinci seçilerek Avrupada Yılın Müzesi Ünvanını elde eden Anadolu Medeniyetler Müzesini ziyaret ediyoruz sonrasında Selçuklu’dan başlayarak Anadolu Türk kültürünün yüzyıllar içerisindeki gelişimini anlamak ve Koleksiyonunda Anadolu’nun çeşitli yörelerinden toplanmış binlerce örneği barındıran  çini, ahşap ve cam işlemeciliği, silah yapımı, yazı sanatı gibi alanlar hakkında hiçbir yerde bulamayacağınız detayları Görmek için Etnografya Müzesi gezimizle devam ediyoruz Gezimizin ardından Ulus bölgesine giderek 1. Meclis Binası’nı  Cumhuriyet’in ilanı aşamasında yaşanan bazı olayları daha derinden anlayacağımız gezimizin hemen ardından ise, buraya 100 metre mesafedeki 2. Meclis Binası’nı (Cumhuriyet Müzesi) ziyaret ediyoruz. Panaromik Şehir Turu yaptıktan  sonra öğle yemeği ( Ekstra )için restoranımıza geçiyoruz. Yemeğimizi yedikten sonra Türk Kurtuluş Savaşı'nın ve inkılaplarının önderi ve Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk'ün, Ankara Anıttepe'de (eski adıyla Rasattepe) bulunan anıt mezarına Anıtkabir gezimizi yapıyoruz Gezimiz sonrasında Ayaşta bulunan otelimize geçiyoruz Akşam yemeği ve Konaklama Otelimizde 2 Gün:

 Beypazarı - Hıdırlık Tepesi - Kurşunlu Camii ve İncirli Camii - Yaşayan Müze - Geri Dönüş Yolculuğu

Otelimizde aldığımız açık büfe kahvaltı sonrasıotelimizden ayrılıyoruz ve Osmanlı mimarisinin bozulmadan kaldığı ve mimariyle birlikte gelenekleri ve görenekleriyle Osmanlıyı yaşayan kent, Beypazarı na ulaşıyoruz. . Şehrin panoramik olarak görülebildiği en güzel noktası olan Hıdırlık Tepesine ne çıkıyor (yol çalışması olmaması halinde) ve Beypazarı’nı yüksek bir noktadan fotoğraflama imkanı buluyoruz. Fotoğraf molamızın ardından 3000 eski evin bulunduğu Beypazarı’nın tarihi dokusunu daha yakından yaşamak için şehrin içerisinde serbest  gezintiye çıkıyoruz. Tarihi sokaklarının, çarşılarının içerisinden geçerek örnek bir Beypazarı evi olan Yaşayan Müzeyi gezebilirsiniz. Yaşayan Müze’de etkinlikler çerçevesinde dileyenler Ebru Sanatı öğrenebilir, isteyenler kurşun döktürüp bu Türk geleneğini yaşayabilirler. Küçük misafirlerimiz ise Hacivat Karagöz oyununu seyrederek eğlenceli vakit geçirebilir. Adı gibi yaşayan, yaşatan müzenin her katında bölgenin yaşamını anlatan örnekler görecek ve oldukça keyif alacaksınız. Yaşayan Müze gezimizin ardından Arnavut kaldırımlı sokaklardaki yürüyüş ile Kurşunlu Camii ve İncirli Camii ni dışarıdan görebilirsiniz. Beypazarı denildiğinde şüphesiz akla ilk gelen Telkari sanatı olacaktır. Telkari Sanatı ile ilgili hem bilgi alıp hem de alışveriş yapabileceğimiz ziyaretimiz sonrası, tadılabilir yöresel ürünlerin satıldığı Sulu Han’da havuç lokumundan, kuru erişteye, tarhanadan Beypazarı kurusuna kadar birçok yöresel ürünleri isteğe bağlı bulabilirsiniz. Serbest öğlen yemeğimiz(Ekstra) ardından geri dönüş yolculuğuna başlıyoruz akşam saatlerinde siz değerli misafirlerimizi almış olduğumuz noktaya bırakıyor bir sonraki turumuzda buluşmak üzere veda ediyoruz.

 


ÇIKIŞ TARİHLERİ VE FİYATLAR
DİĞER BİLGİLER
Notlar

İptal Şartları

Atatürk caddesi No:34 Karamürsel /Kocaeli
0262 454 57 57


Bu çıktı 27.10.2020 05:56 tarihinde verilmiştir. tur programında ve fiyatlarında değişiklik yapabilir. Lütfen rezervasyon anında yeniden kontrol ediniz.