Kuzey Ege Turu Tur Programı

KUZEY EGE TURU

Bozcaada - Assos - Ayvalık - Cunda - Çanakkale

1 Gece 2 Gün Konaklamalı

Sabah ve Akşam Yemekleri

Rehber Eşliğinde Geziler

Bozcaada Merkezi - Rüzgar Değirmenleri - Assos - Behramkale -Athene Tapınağı - Ayvalık - Cunda- Şeytan Sofrası - Çanakkale

 

#keşfetmekiçingidelim

Kalkış Yerleri: İzmit Perşembe Pazarı-Gölcük duraklar-Değirmendere duraklar-Karamürsel otogar-Yalova Ramada Otel Önü
PROGRAM
1 Gün:

Şeytan Sofrası - Ayvalık Merkezi - Cunda Adası - Behramkale - Assos - Athena Tapınağı - Çanakkale

Belirtilen kalkış noktalarından katılan misafirlerimizle gece yolculuğuna başlıyoruz. İzmit Perşembe pazarı 01:00  Gölcük duraklar 01:20 Değirmendere duraklar 01:30  Karamürsel otagar 01:45  Yalova Ramada Otel önü 02:10 de hareket edecek olan turumuz . Bursa - Susurluk - Balıkesir yol güzergahı ile yolda vereceğimiz kahvaltı molamız ardından Ayvalığa ulaşıyoruz. İlk durağımız güneşin en güzel battığı yerler arasında olan Cennetten kovulan Şeytanın yeryüzüne ilk ayak bastığı nokta olarak bilinen Şeytan Sofrasına çıkıyoruz.harika bir manzara eşliğinde fotoğraflarımızı çekip sizlere vereceğimiz serbest zamanın ardından.Ayvalık merkezine ulaşıyoruz serbest zaman.Belirtilen saatte toplanıyoruz Bugünkü adı Alibey olarak bilinen Cunda Adasına doğru yola çıkıyoruz. Adaya giderken Âşıklar Yolu ve ülkemizin ilk Boğaz Köprüsü olan Cunda’yı anakaraya bağlayan Cunda Köprüsünü görüyoruz.Burada ki serbest zaman yemek molamızın ardından,Tarihi evleri, Ortaçağ mimarisini andıran taş yapıları ile Köyün Arnavut kaldırımlı yollarında yürürken Ege Denizi ve Midilli Adası muhteşem manzaralar sunan Kazdağları'nın bol oksijenli doğası içinde yer alan Behramkaleye ulaşıyoruz. Behramkale köyü yaklaşık 30 senedir sit alanı olarak koruma altında olduğu için yeni bina inşa etmek yasak, sadece var olanlar restore edilebiliyor. Assos Limanı ve şirin taş evleriyle farklı bir görüntü oluşturan Behramkale Köyü’nü geziyoruz ve ardından  Felsefenin ilk doğduğu yer olarak bilinen eski adı Behramkale olan Assos’ ta Antik kentin en yüksek noktası olan Athena Tapınağı’na çıkıyoruz.Ege Denizi’nin muhteşem manzarasıyla büyüleneceksiniz, Türkiye’ye oldukça yakın Girit ve Eğriboz’dan sonra Yunanistan'ın 3. büyük adası olan Midilli Adasını görebilirsiniz gezilerimiz sonrası otelimize hareket ediyoruz konaklama ve akşam yemeği otelimizde

 

Yeme  İçme  Bilgileri:

Sabah Kahvaltısı : Mola verilen dinlenme tesisinde serbest olarak alınacaktır(Ekstra)

Öğlen Yemeği: Ayvalık Merkezinde Serbest olarak alınacaktır(Ekstra)

Akşam Yemeği : Otelimizde alınacak olup tur ücretine dahildir2 Gün:

Bozcaada - Bozcaada Kalesi - Rum Mahallesi - Meryem Ana Klisesi - Rüzgar Gülleri - Geri Dönüş Yolculuğu

Değerli misafirlerimiz otelimizde alacağımız kahvaltımız ardından,Araçtaki yerlerimizi alıyoruz ve Geyikli İskelesine yolculuğumuz başlıyor..İskeleye ulaştığımızda 10:00 Feribotu ile 30 dakika sürecek yolculuğumuz sonrası Antik dönemde İsmi Tenedos olan Bozcaada’ya ulaşıyoruz. Adaya vardığımızda dileyen misafirlerimiz serbest zaman diliminde Kahvaltı yapabilirler(ekstra) serbest zaman sonrası sırasıyla  Bozcaada Kalesi - Rum Mahallesi - Meryem Ana Klisesi - Bozcaada Müzesi - Rüzgar Gülleri gezilerimizi yapıyoruz.Gezilerimiz sonrası  alışveriş molası vererek rehberimizin belirtmiş olduğu saattte  feribottaki yerimizi alıp Bozcaada'ya veda ediyoruz .Geyikli iskelesini ulaştığımızda bizi bekleyen aracımıza binip geri dönüş yolculuğuna başlıyoruz.Yoldaki molalarımız ile birlikte akşam saatlerinde sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki turumuzda buluşmak dileğiyle veda ediyoruz     

Yeme  İçme  Bilgileri:

Sabah Kahvaltısı :Otelimizde alınacak olup tur ücretine dahildir

Öğlen Yemeği: Bozcaada'da serbest olarak alınacaktır(Ekstra)

Akşam Yemeği : Mola verilen dinlenme tesisinde serbest olarak alınacaktır(Ekstra)ÇIKIŞ TARİHLERİ VE FİYATLAR
DİĞER BİLGİLER
Kalkış Yerleri
  Notlar
  Gezi Süresi  2 Gece 3 Gün olup 1 Gece otel konaklamalıdır
  * Paket fiyatlarımız otel, ulaşım ve çevre gezilerini kapsamaktadır. Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
  * Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.
   Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standarthalfelarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.
  * Mola yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.
  * Program zamanlamasında (Gün içerisinde gezilecek ziyaret noktalarının sıralamasında veya günler arasında) Hava Durumu, Yol Durumu vb. gibi nedenlerle Rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.
  * Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Uniteam tur  kesinlikle sorumlu değildir.
  *Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 10 gün öncesine kadar Uniteam tur da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda Uniteam tur misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür. 
  * Araç içerisindeki kişisel tüm eşyaların sorumluluğu mola vb. yerlerde kişiye aittir.
  Müzekart ve müze ören yeri girişleri (Belediye ve Özel İşletmeler dâhil) tur ücretine dahil değildir. Tüm girişler misafirlerimiz tarafından ödenir.

  İptal Şartları
  https://www.uniteamtur.com.tr/kuzey-ege-bozcaada-cunda-ayvalik-

  Atatürk caddesi No:34 Karamürsel /Kocaeli
  02623225560


  Bu çıktı 23.05.2024 05:10 tarihinde verilmiştir. tur programında ve fiyatlarında değişiklik yapabilir. Lütfen rezervasyon anında yeniden kontrol ediniz.