Kapadokya - Erciyes

En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın

KAPADOKYA - ERCİYES DAĞI - KAYSERİ

2 Gece 3 Gün Kapadokya Konaklamalı

Otelde Sabah ve Akşam Yemekleri

Rehber Eşliğinde Çevre Gezileri

ONYX TAŞ ATÖLYELERİ - GÜVERCİNLİK VADİSİ - UÇHİSAR - GÖREME VADİSİ - ÇANAK-ÇÖMLEK ATÖLYELERİ - GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ - DERVENT VADİSİ (Hayal Vadisi) - KAYSERİ - ERCİYES DAĞI - KAYSERİ KALESİ - SAAT KULESİ -  HUNAT HATUN KÜLLİYESİ - PASTIRMACILAR ÇARŞISI

 

#keşfetmekiçingidelim

1. Gün:

 Onyx Taş Atölyesi - Güvercinlik Vadisi - Uçhisar Kalesi - Göreme Açık Hava Müzesi - O Ağacın Altı - Dervent Vadisi  - Kaya Kiliselerini; Rahipler Manastırı, Rahibeler Manastırı, Basil Kilisesi, Barbara Şapeli, Yılanlı Kilise, Çarıklı Kilise, Yemekhane

Belirtilen kalkış noktalarından Karamürsel otogar  23:00  Değirmendere duraklar 23:20 Gölcük duraklar 23:30 İzmit Perşembe pazarı 23:45 de hareket edecek olan turumuz İzmit Adapazarı – bolu – Ankara – Aksaray yol güzergahı ile sabah saatlerinde Aksaray a varacak olup ağaçlı dinlenme tesislerinde serbest sabah kahvaltı molası ( ekstra ) veriyoruz. Aksaray da alacağımız  kahvaltı sonrası doğal güzelliklerini 3917 m. yüksekliğindeki Erciyes Dağı ve 3268 m. yüksekliğindeki Hasan Dağı’na borçlu olan, Perslerin “Güzel Atlar Diyarı” diye adlandırdıkları Kapadokya bölgesine ulaşıyoruz.gezimize onyx taş atölyesi ile başlıyoruz Burada KAPADOKYA bölgesinden çıkarılan değerli bir taş olan onyx taşını,  işin üstadı ustaların elinde nasıl şekillendiğine şahit olacaksınız. Dünyanın farklı yerlerinden getirilen taşlarında işlendiği ve değerli takılar haline getirilen bu atölyelerde, gezimiz sonunda dileyen konuklarımız alışveriş yapabilir. Ardından, GÜVERCİNLİK VADİSİ’ ne hareket ediyor ve  yeryüzünde benzerine çok az rastlanan doğa harikası oluşumları görerek, bölgenin en yüksek 3 noktasından biri olan UÇHİSAR KALESİ’ ni fotoğraflıyoruz. Ardından GÖREME VADİSİNİ Panaromik olarak seyredebileceğimiz manzara tepesi (o ağacın altına )hareket ederek dileyen misafirlerimiz meşhur Türk kahvesinin tadına bakabilir ve bol bol fotoğraf çekebilirsiniz  hemen sonra öğlen yemeği (Ekstra) için göreme'ye geçiyor yemek sonrası gezimize.bölgeye ait çanak çömlek atölyesinde gösteri seyretmek için çavuşin e doğru hareket ediyoruz ve burada çömlek ustalarının misafirlerimiz için hazırladığı  şovu seyrettikten sonra dileyen misafirlerimiz alışveriş yapabilir ardından. GÖREME AÇIKHAVA MÜZESİ’ ne gidiyoruz. Burada, kaya kiliselerini; Rahipler Manastırı, Rahibeler Manastırı, Basil Kilisesi, Barbara Şapeli, Yılanlı Kilise, Çarıklı Kilise, Yemekhane ve Kiler yapılarını, geziyoruz.Ardından DERVENT VADİSİ veya HAYAL VADİSİ ismi de yakıştırılan bu bölgede, neyi hayal ederseniz onu karşınızda görebileceğiniz etkileyici vadiyi fotoğraflıyoruz.Günün yorgunluğunu atmak ve dinlenmek için otelimize hareket ediyoruz Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

 

Yeme  İçme  Bilgileri:

Öğlen Yemeği: Göremede Serbest olarak alınacaktır (Ekstra)

Akşam Yemeği : Otelimizde alınacaktır tur ücretine dahildir

2. Gün:

Erciyes Kayak Merkezi - Kayseri Kulesi - Saat Kulesi - Hunat Hatun Kulliyesi - Pastırmacılar Çarşısı - Ürgüp

Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası  KAYSERİ’ ye hareket ediyoruz. Türkiye’nin en gözde Kayak Merkezlerinden biri olan, ERCİYES KAYAK MERKEZİ’ ne gidiyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanda,  isteyenler kayak yaparken, dileyenlerde, kar üzerinde doğa yürüyüşleri yapabilir ve eşsiz fotoğraf kareleri yakalayabilirler. Arzu eden konuklarımız ise ERCİYES KAYAK MERKEZİ’ nde bulunan otellerin cafe ve restaurantlarında kar manzarası eşliğinde kahvelerini keyifle içebilirler.Belirtilen saatte toplanıyoruz ve öğle yemeği için KAYSERİ’ nin meşhur mantısı'nın tadına bakmak için KAYSERİ şehir merkezine doğru hareket ediyoruz. KAYSERİ KALESİ, SAAT KULESİ’ ni görüyoruz ve Anadolu Selçuklunun yaptığı ilk Külliyesi ve en büyüklerinden biri olan HUNAT HATUN KÜLLİYESİ’ ni geziyoruz. Ardından, Kayseri’nin ünlü çarşısı PASTIRMACILAR ÇARŞISI’ nda alışveriş için serbest zaman veriyoruz.Belirtilen saatte toplanıp Kapadokya'ya doğru yola çıkıyoruz Akşam yemeği ve konaklama otelimizde 

Not:İstağe bağlı ekstra Türk Gecesi organizasyonu için Tur Rehberimiz sizlere Bilgi verecektir Katılmak isteyenler ile Akşam yemeğinden sonra Resepsiyonda buluşuyoruz.

 

Yeme  İçme  Bilgileri:

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde  alınacaktır tur ücretine dahildir

Öğlen Yemeği: Kayseri merkezinde serbest olarak alınacaktır (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelimizde  alınacaktır tur ücretine dahildir

3. Gün:

Geri Dönüş Yolculuğu

 Otelimizde alacağımız  açık büfe kahvaltı sonrası Otobüsteki yerlerimizi alıyoruz ve geri dönüş yolculuğuna başlıyoruz.Şereflikoçhisar - Ankara - Bolu - Kocaeli yol güzergahı ile yolda vereceğimiz molaların ardından akşam saatlerinde siz değerli misafirlerimizi almış olduğumuz noktaya bırakıyor bir sonraki turumuzda buluşmak üzere veda ediyoruz.

 

Yeme  İçme  Bilgileri:

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde Açık büfe şeklinde alınacaktır tur ücretine dahildir

Öğlen Yemeği: Mola verilen dinlenme tesisinde alınacaktır(Ekstra)

 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Yorumlar


  Kapadokya - Erciyes Hakkındaki Düşünceleriniz

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  Ad Soyad

  Otel Hakkındaki Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  Gezi Süresi  3 Gece 4 Gün olup 2 Gece otel konaklamalıdır
  * Paket fiyatlarımız otel, ulaşım ve çevre gezilerini kapsamaktadır. Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
  * Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.
   Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standarthalfelarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.
  * Mola yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.
  * Program zamanlamasında (Gün içerisinde gezilecek ziyaret noktalarının sıralamasında veya günler arasında) Hava Durumu, Yol Durumu vb. gibi nedenlerle Rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.
  * Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Uniteam tur  kesinlikle sorumlu değildir.
  *Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 10 gün öncesine kadar Uniteam tur da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda Uniteam tur misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür. 
  * Araç içerisindeki kişisel tüm eşyaların sorumluluğu mola vb. yerlerde kişiye aittir.
  Müzekart ve müze ören yeri girişleri (Belediye ve Özel İşletmeler dâhil) tur ücretine dahil değildir. Tüm girişler misafirlerimiz tarafından ödenir.

  İptal Şartları

  Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 10 gün öncesine kadar Uniteam tur da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda Uniteam tur misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.


  Vize Bilgileri