Klikya Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

KLİKYA TURU

ADANA - TARSUS - MERSİN - ALANYA - CENNET CEHENNEM - 7 UYURLAR

Akdeniz'i Birlikte keşfedelim

#KEŞFETMEKİÇİNGİDELİM

Tur Programı

1. Gün:

1. Gün :  Belirtilen kalkış noktalarından Karamürsel otogar  21:00  Değirmendere duraklar 21:20 Gölcük duraklar 21:30 İzmit Perşembe pazarı 21:45 de hareket edecek olan turumuz    Ankara – Aksaray – Pozantı Üzerinden  Adana’ya ulaştığımızda ilk durağımız 28.500 kişiye ibadet imkanı sağlayabilmesi nedeniyle Balkanların ve Orta Doğunun en büyük camisi kabul edilen Sabancı Merkez Camii olacak. Burada yapacağımız gezi sonrasında, halen hazırda kullanılan dünyanın en eski köprüsü olma imkanını elinde bulunduran, dizilere, filmlere, efsanelere, gün batımının güzelliği konu olmuş Adana Taş Köprüyü ziyaret ediyoruz. Hitit kralı 1.Arnuwanda    M.Ö. 1550 ye tarihlenen bir kitabede Adania ile savaşını anlatırken “Adania adı bir şehirle savaştım. Önümden bir nehir akıyordu. Nehrin üzerinde bir de köprü vardı.” Diye anlatmış Adana Taşköprüyü buradaki ziyaretimiz sonrasında Adana Sinema Müzesini ziyaret ediyoruz  .Türk sinema tarihi incelendiğinde Yeşilçam’da ışıkçıdan rejisöre kadar çok sayıda Adanalının görev aldığı gözlenir. Bunlar arasında bir çırpıda Yılmaz Güney, Abidin Dino, Yaşar Kemal, Orhan Kemal, Muzaffer İzgü, Şahin Kaygun, Ali Özgentürk, Yılmaz Duru, İrfan Atasoy, Yılmaz Köksal, Şener Şen, Ali Şen gibi isimleri sayabiliriz. Burada 3500 parçalık sinema müzesini gezdikten sonra Adana’nın Tarihi Büyük Saat’ini ziyaret ediyoruz. Türkiye’nin en uzun saat kulesi olma özelliğini taşıyan Adana’nın simgelerinde biri olan bu kulenin yapımı 1882’de Ziya Paşa döneminde başlanıp Abidin paşa döneminde tamamlanmıştır. Anadolu’da modernleşmenin öncüsü sayılan kulelerden biri, Büyük Saat’i gezdikten sonra otele hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde (Mavi Sürme hotel) 


2. Gün:

2.Gün : Otelde Alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrası Tarsusa hareket ediyoruz.  Tarsus, Hristiyanlığın Anadolu'da yayılmasında büyük pay sahibi olan St. Paul doğduğu kenttir. Bu nedenle Hristiyanlar tarafından hac yeri olarak kabul edilmektedir. Tarsus’ta : Kudüsteki Kıyamet Kilisesinden sonraki en kutsal kilise olan Saint Paul Kilisesi ve Saint Paul Kuyusu, Dünya'nın ilk kanalizasyonlu Tarihi Roma Yolu, Ulu Cami'yi gezip  restore edilmiş eski Tarsus Evleri arasında kısa bir yürüyüş yapacağız.Daha sonra  Kleopatra Kapısı gezisi sonrası  Mersin'e doğru yola çıkıyoruz.  Mersin de öğle yemeği molası veriyoruz (ekstra). Yemekten sonra otobüsümüzde buluşup bir doğa harikası olan Cennet – Cehennem Obrukları ve Astım Mağarası gezeceğiz... ardından  Kızkalesi karşısındaki kumsalda  bulunan otelimize yerleşme . Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.(Klikya Hotel)
 


3. Gün:

3.GÜN:  Sabah alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası saat : 10:00 da otelden ayrılarak tekne gezisi(ekstra) ile kız kalaesi koylarını gezerek kız kalesine çıkıyoruz ve sonrası ALANYA Yolculuğumuz başlıyor  yolumuzun  üzerinde bulunan silifke ve  Anamur da sizlere vereceğimiz  serbest zaman sonrası  Alanya ya hereket  akşam saatlerinde otelimize varıyoruz Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 


4. Gün:

4.GÜN:  Açık Büfe Sabah Kahvaltısı Sonrası Denize sıfır konumdaki otelimizde dileyen misafirlerimiz denizden faydalanabilir Dileyen misafirlerimiz ile belirtilen saatte Resepsiyonda toplanarak Alanya merkeze hareket ediyoruz Alanya kalesi damlataş mağrası gezilerini yaparak alışveriş için Serbest zamanın ardından otelimize dönüyoruz Akşam yemeği ve konaklama otelimizde 


5. Gün:

5.Gün: Otelimizde alacağımız Açık büfe kahvaltı sonrasında Otelimize veda ediyoruz geri dönüş yolculuğuna başlıyoruz yolda vereceğimiz molaların ardından  akşam saatlerinde siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki uniteam  gezimizde buluşmak dileğiyle veda ediyoruz


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • 4 Gece  Otel  Konaklaması
 • Otelde Sabah ve Akşam Yemekleri
 • Gün boyu Rehber eşliğinde çevre gezileri
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Araç içi Sıcak ve  Soğuk İkramlar 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Programda belirtilen ilk gün sabah kahvaltısı
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Öğle yemekleri
 • Tüm Özel Harcamalar
 • Ekstra Belirtilen Tüm Gezi ve Organizasyonlar
 • Müze Ören Yeri Girişleri
   

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • Karamürsel Otogar (22:00)
 • Değirmendere (22:30)
 • İZMİT (23:00)
Tur Hareket Tarihleri: 15 Ekim

Fiyatlar

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
15.10.2019990.00 TL1300.00 TL 990.00 TL0 - 6 Yaş Ücretsiz
0 - 10 Yaş 680.00 TL
Taksitler »

Yorumlar


Klikya Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

Ad Soyad

Otel Hakkındaki Yorumunuz

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


İptal Şartları


Vize Bilgileri