Kapadokya Turu

En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın

KAPADOKYA TURU

ÜRGÜP – GÖREME – UÇHİSAR – AVANOS - IHLARA VADİSİ – DERİNKUYU

2 Gece 3 Gün Konaklama

Otelde Sabah ve Akşam Yemekleri

Gün Boyu Rehber Eşliğinde Çevre Gezileri

#keşfetmekiçingidelim

Masalsı bir diyar olan kapadokya'yı keşfe çıkıyoruz.

Kapadokya bölgesi, doğa ve tarihin dünyada en güzel bütünleştiği yerdir. Coğrafik olaylar Peribacaları'nı oluştururken, tarihi süreçte, insanlar da, bu peribacalarının içlerine ev, kilise oymuş, bunları fresklerle süsleyerek, binlerce yıllık yaşlı medeniyetlerin izlerini günümüze taşımıştır 

1. Gün:

 Belirtilen kalkış noktalarından Karamürsel otogar  23:00  Değirmendere duraklar 23:20 Gölcük duraklar 23:30 İzmit Perşembe pazarı 23:45 de hareket edecek olan turumuz İzmit Adapazarı – bolu – Ankara – Aksaray yol güzergahı ile sabah saatlerinde Aksaray a varacak olup ağaçlı dinlenme tesislerinde serbest sabah kahvaltı molası ( ekstra ) veriyoruz.

1. Gün: Aksaray da alınan kahvaltı sonrası belirtilen saatte hareket ile  Güzelyurt üzerinden uzunluğu 14 km bulan yüksekliği 150 mt olan melendiz çayının yıllar boyu aşındırması sonucu oluşan IHLARA VADİSİ ne varıyoruz Bu vadide bulunan en belirgin kiliseler olan ağaçaltı kilisesi – sümbüllü kilisesi  ve yılanlı kilise gezileri sonrası ilk olarak Hititlerin inşa etmeye başladığı Derin kuyu yer altı şehrine hareket ediyoruz. 7 km çapı 60 mt bulan derinliğiyle bu muhteşem yapı uzun süre hafızalarınız dan silinmeyecek ardından güzel atlar diyarı Kapadokya ya hareket ve üzüm kültürünün ve şarapcılığın çok yaygın olduğu bölgede turasan şarap mahzenlerini geziyoruz ardından öğlen yemeği(Ekstra) almak için göremeye doğru hareket serbest zaman yemek molasının  ardından gezimize onyx atölyesi ile başlıyoruz taşın yapısı ve işlenişi ile ilgili bilgi aldıktan sonra alışveriş için serbest  zaman. ardından bölgeye ait çanak çömlek atölyesinde gösteri seyretmek için çavuşin e doğru hareket ediyoruz ve burada çömlek ustalarının misafirlerimiz için hazırladığı  şovu seyrettikten sonra dileyen misafirlerimiz alışveriş yapabilir. Günün son gezisi olan bölgede simge haline gelen 3 güzeller peri bacasında fotoğraf molası ve ardından otelimize hareket ediyoruz akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


2. Gün:

2.Gün: Otelde alınan açık büfe sabah kahvaltısı sonrası bizlere katılan rehberimiz den bölge hakkında bilgi almaya başlıyoruz . ve ilk olarak dervent vadisine hareket ediyoruz. Kayaçların ve peribacalarının hayvan şeklinde erezyona uğradığı bölgeyi gördükten sonra Göreme açık hava müzesine doğru hareket 1 saatlik rehber ile gezi sonrası üçlü birleşik ve tek peribacaları ile meşhur olan paşabağ gezdikten sonra o ağacın altına hareket ederek güvercinlik vadisini panaromik şekilde izledikten hemen sonra öğlen yemeği (Ekstra) için göreme ye  geçiyor yemek sonrası gezimize uçhisar kale altından başlıyoruz hava şartları izin verdiği taktirde Erciyes dağının güzelliğini de tam karşınızda  görebilirsiniz. Kalede belirtilen saatte rehberimiz ile toplanıp gezimiz ardından akşam yemeği ve konaklama için otelimize doğru hareket ediyoruz.

Not: İsteğe bağlı ekstra Türk gecesi organizasyonu için Tur Rehberimiz sizlere Bilgi verecektir Katılmak isteyenlerle Akşam yemeğinden sonra Resepsiyonda buluşuyoruz.


3. Gün:

3.Gün: Otelde alınan Açık büfe sabah kahvaltısı sonrası Otelimize veda edip  Tuz gölüne doğru hareket ediyoruz 30 dakikalık Serbest zaman sonrası  Şereflikoçhisar Ankara Bolu Kocaeli yol güzergahı ile akşam saatlerinde siz değerli misafirlerimizi almış olduğumuz noktaya bırakıyor bir sonraki turumuzda buluşmak üzere veda ediyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • 2 gece Otel konaklaması

 • Sabah ve  Akşam  yemekleri

 • Gün Boyu Rehber Eşliğinde Çevre Gezileri

 • Lüx Otobüs ile ulaşım

 • Araç içi ikramlar Sıcak- Soğuk

 • Tur Programında belirtilen Tüm çevre gezileri

 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Programda Belirtilen ilk gün sabah kahvaltısı
 • Ekstra türk gecesi                                                                      
 • Öğlen yemekleri
 • Tüm yemeklerde alınan içecekler
 • Müze ören yerleri ücretleri

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • İZMİT (10:00)
Tur Hareket Tarihleri:

Fiyatlar

Yorumlar


Kapadokya Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

Ad Soyad

Otel Hakkındaki Yorumunuz

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


İptal Şartları


Vize Bilgileri