Bozburun ve Harika Koyları

Ege Bölgesi ile Akdeniz coğrafyasının kesişim noktasında yer alan Muğla’da gezilecek yerler dendiğinde akla gelen onlarca seçenek var! Bunlardan bir tanesi ve belki de en önemlisi Bozburun’dur. Bozburun, bölgede kaliteli bir deneyim yaşamak adına tercih edeceğiniz turistik rotaların başında olurken buradaki koyların gerçek anlamda etkileyici olduğundan söz edebiliriz. Siz de etkileyici bir deneyim yaşamak ve kaliteli bir tatil keyfi sürmek istiyorsanız mutlaka Bozburun’a doğru yola çıkmalısınız. Peki, Bozburun’da sizi bekleyen birbirinden özel seçenekler nelerdir?

Karia Yolu

Bozburun’da sizi bekleyen çok özel seçenekler olsa da bunlar arasında en dikkat çekeni hiç şüphesiz Karia Yolu olur. Ünlü Likya Yolu’nu andıran ve yürüyüş yapmak isteyenler için ideal bir seçenek vaat eden bu yolda ilerlerken doğallığı ve zenginliği fazlasıyla hissetme şansı elde edebileceksiniz. Rahat ayakkabılarınızı alarak bu yola koyulmanız sizin için çok değerli bir çözüm olacaktır. Yoksa siz hala bu rotada ilerlemek için enfes bir deneyime kapı aralamadınız mı?

Orhaniye Kız Kumu

Yaz turizmi konusunda en ideal seçeneklerden bir tanesi olan Orhaniye Kız Kumu sizin için unutulmaz bir deneyim sunacaktır. Bu noktada önemli olan sadece Kız Kumu’nda yaşayacağınız anlardır. Harika bir plajda zaman geçirmek isteyenler için bu bölgede bir tatilin oldukça ideal olacağını söyleyebiliriz. Bu plajı diğerlerinden ayıran en önemli özelliği berrak suları ve tertemiz coğrafyasıdır.

Hisarönü

Marmaris – Datça yolunda bulunan ve yaklaşık yarım saatlik bir yolculuk sonrasında enfes bir deneyim yaşamınızı sağlayan Hisarönü’nde sizin için en ideal gezi rotasını oluşturmak mümkün olacak. Hisarönü Körfezi’nin sizlere sunduğu harika görselliğin yanı sıra bu bölgede bulunan birbirinden özel koylar da oldukça dikkat çekicidir. Gezip görmeniz gereken yerler arasında Hemithea Tapınağı gibi özel mekanları sınırları içerisinde barındıran Hisarönü; Bozburun ve çevresindeki en ideal gezi alanlarından bir tanesidir.

Turgutköy Şelalesi

Bozburun çevresinde gezilecek yerler dendiğinde mutlaka listeye alınması gereken seçeneklerden bir tanesi de hiç şüphesiz Turgutköy Şelalesi’dir. Bayır Köyü yakınlarında bulunan ve olduça etkileyici bir alternatif olan Turgutköy Şelalesi; bölgenin görsel açıdan en görkemli alanlarından bir tanesidir. Eğer siz de doğal güzellikler arasında en ideal mekâna ulaşmak istiyorsanız hemen gezi planınıza Turgutköy Şelalesi’ni eklemelisiniz.

Serçe Limanı

Bozburun Yarımadası’nın karadan ulaşılabilecek olan en uç noktası olan Serçe Limanı sadece görsel olarak değil doğallığı ve havasoyla da oldukça ideal bir yerdir. Bu yönüyle oldukça dikkat çekici olan Serçe Limanı, tekne ile zaman geçirmek ve serin suların keyfini çıkarmak isteyenler için idealdir. Eğer siz de Bozburun bölgesinin en özel alanlarından bir tanesinde kaliteli bir deneyim yaşamak istiyorsanız kesinlikle Serçe Limanı’nda bir tatil planlaması yapmalısınız.

Akvaryum Koyu

Berrak suları sayesinde gerçekten bir akvaryum görselliği hissetmenizi sağlayan bu çok özel koyda balıklarla bir arada yüzme keyfini çıkarabilirsiniz. Özellikle balık çeşitlerinin çok fazla olması ve bölgenin bütün güzelliklerini barındırması bu koyu diğerlerinden farklı kılıyor. Bu nedenle de hem denizden hem de karadan ulaşabileceğiniz Akvaryum Koyu’nun çok ciddi manada değerli olduğunu söyleyebiliriz. Size özel bir mekânda kaliteli bir deneyim için hemen harekete geçebilirsiniz.

Dirsekbükü

Akvaryum Koyu’nun hemen arkasında bulunan ve ideal bir tatil noktası olarak kabul edilen Dirsekbükü; doğallık ve huzur arayanlar için oldukça özeldir. Tertemiz suları nedeniyle pek çok tekne turunun ideal noktası olarak kabul edilen bu mekânda sizi bekleyen birbirinden değerli seçenekler var. Şirin restoranlara ve eğlenceli bir ortama sahip olan Dirsekbükü’ne uğramadan Bozburun koyları deneyimi yaşadım dememelisiniz.

Selimiye

Bozburun yakınlarında bulunan en ideal bölgelerden bir tanesi olan Selimiye adını Osmanlı padişahı olan I. Selim’den almaktadır. Marmaris’e oldukça yakın bir noktada olan bu harika kasabada geçireceğiniz zamanın sizin için unutulmaz olacağını söylemek gerekir. Akdeniz ikliminin etkileyici özelliklerini yansıtan Selimiye’de çok değerli anlar yaşayabileceksiniz. Koylarıyla dikkat çeken bu bölgede ideal bir deneyime olanak sağlamak ciddi manada değerli olacak. Yoksa siz hala Selimiye’de zaman geçirmek adına planlamanızı yapmadınız mı?