Çanakkale Destanı Turu

En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın

ÇANAKKALE DESTANI TURU

1 Gece 2 Gün Konaklamalı

Otelde Sabah ve Akşam Yemekleri

Rehber Eşliğinde Çevre Gezileri

Kilitbahir Kalesi - Namazgah Tabyaları - Mecidiye Tabyası - Mecidiye Şehitliği ve Seyit Onbaşının Heykeli - Şahindere Hastane Şehitliği - ŞEHİTLER ABİDESİ - Yahya Çavuş Heykeli .- Helles ( İngiliz anıtı ) - Kabatepe Müzesi - Anzak koyu  Tören Alanıarı - Anzak Sperleri ve Mevziler - – 57. Alay Şehitliği – Kesikdere Şehitliği – Mehmetcik Kitabeleri – Conk Bayırı ve Mustafa Kemal'in saati,nin parçalandığı yer olan Gözetleme Yeri – 1354 şehidimizin anısına yapılan Hastane Şehitliği 

 

#keşfetmekiçingidelim

1. Gün:

 Kilitbahir Kalesi - Rumeli Namazgah Tabyası - Rumeli Hamidiye Tabyası - Seyit Onbaşı - Soğanlıdere Şehitliği - Şahindere Sahra Hastanesi Şehitliği - Çanakkale Şehitler Abidesi - Morto Koyu - Fransız Mezarlığı - Sed-ül Bahir - Alçıtepe -  Anzac Koyu - Arıburnu - Saygı Anıtı - 57.Alay - Conkbayırı - Mustafa Kemal'in Gözetleme Yeri

Belirtilen kalkış noktalarından katılan misafirlerimizle gece yolculuğuna başlıyoruz. İzmit Perşembe pazarı 23:00   Gölcük duraklar 23:30 Değirmendere duraklar23:45  Karamürsel otagar 00:00 Yalova Ramada Otel Önü 00:30 da haraket edecek olan turumuz . Yalova – bursa – Karacabey – Bandırma – Biga – yol güzergahı ile sabah saatlerinde  Çardak limanına ulaşıyoruz İlk Feribot ile 30 dakikalık yolculuğumuz sonrası Gelibolu Yarım adasına ulaşıyoruz.  Serbest kahvaltı(Ekstra) molamız sonrası Bizleri bekleyen Rehberimiz eşliğinde Güney Cephesinden gezimize başlıyoruz.İlk göreceğimiz yerler Kilitbahir Kalesi, Rumeli Namazgah Tabyası ve Rumeli Hamidiye Tabyası panoramik olarak görüldükten sonra, Rumeli Mecidiye Tabyası’nda, kahraman gazimiz Havran’ın Manastır Köyü’nde Seyid Onbaşı ve 18 Mart Deniz Savunma Muharebesi Zaferi’nin bütün detaylarını rehberimizden dinleyeceğiz. Buradaki gezimiz ve fotoğraf molamızın ardından otobüsümüz ile devam ederek yolumuz üzerinde yer alan Soğanlıdere Şehitliği ve 1969 şehidimizin yattığı Şahindere Sahra Hastanesi Şehitliği’ni göreceğiz. Buradaki anlamlı ziyaretimiz sonrasında şehitlerimiz için yapılmış olan en büyük anıta gidiyoruz. Çanakkale Şehitler Abidesi (Abide-i Hürriyet) ziyaretimizde 60.000 askerimizin isimlerinin yazılı olduğu sembolik mezarlığı ve bu alanda yer alan tüm ziyaret noktalarını tamamladıktan sonra otobüsümüz ile buluşup gezilerimize devam ediyoruz. Yolumuz üzerinde Morto Koyu, Fransız Mezarlığı’nı görerek Sed-ül Bahir’e ulaşıyoruz. Burada rehberimizden, bir kıta komutanı olmasına karşın, 25 Nisan günü 63 askerle boğaz girişini, 2800 askere karşı koruyan Yahya Çavuş’un hikâyesini dinleyerek Şehitliği, Hellas Anıtı’nı ve kaleyi ziyaret edeceğiz . Alçıtepe’de alacağımız öğle yemeği (Ekstra) sonrasıh, ANZAC Koyu, Arıburnu Yarları, Sfenksler, Nort Beac'in ardından panoramik olarak Anzac Mezarlığı, Mehmetçiğe Saygı Anıtı ve sonrasında  Çanakkale Savaşlarında cansiperhane şekilde düşman üzerine geri dönmeyi asla düşünmeden giden, neredeyse askerlerin tamamının şehit olduğu 57. Alay Şehitliği’ne  ulaşıyoruz. Burada Kesikdere Şehitliğini de gördükten sonra Kılıçbayırı ve Anafartalar  Ovası’nı panoramik olarak görüp, metrekaresine 6000 merminin düştüğü, tek bir tepede 21.000 insanın hayatını kaybettiği, mermilerin havada çarpışabildiği ve Çanakkale Savaşlarının dönüm noktası olup, Mustafa Kemal’in bize özgürlüğümüzü yeniden verdiği yere; Conkbayırı’na gidiyoruz. Burada Yeni Zelanda Anıtı, Mustafa Kemal’in Saatinin Parçalandığı Yer, Nazif Çakmak Anıtı, Mustafa Kemal’in Gözetleme Yeri gibi çok önemli yerleri de görerek, Çanakkale Şehitlik gezimizi bitirip,Günün Yorgunluğunu atmak için Çanakkale merkezde bulunan otelimize doğru hareket ediyoruz Akşam yemeği ve Konaklama Otelimizde 

Yeme  İçme  Bilgileri:

Öğlen Yemeği: Alçıtepe Köyünde  Serbest olarak alınacaktır (Ekstra)

Akşam Yemeği : Otelimizde Açık büfe veya Set menü şeklinde alınacaktır tur ücretine dahildir

2. Gün:

Çanakkale Merkezi - Geri Dönüş Yolculuğu

Değerli Misafirlerimiz Otelimizde alacağımız Açık büfe sabah kahvaltısı sonrası otelimizden ayrılıyoruz ve Çanakkale merkezde serbest zaman belirtilen saatte toplanıyoruz ve Çnakkale'ye veda edip geri dönüş yolculuğuna başlıyoruz.Yolda vereceğimiz molalar ile birlikte akşam saatlerinde sizleri aldığımız noktalara bırakıyoruz. bir sonraki turumuzda görüşmek üzere veda ediyoruz

Yeme  İçme  Bilgileri:

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde Açık büfe şeklinde alınacaktır tur ücretine dahildir

Öğlen Yemeği:Çanakkale merkezinde serbest olarak alınacaktır (Ekstra)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Yorumlar


  Çanakkale Destanı Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  Ad Soyad

  Otel Hakkındaki Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  Gezi Süresi  1 Gece 2 Gün olup 1 Gece otel konaklamalıdır
  * Paket fiyatlarımız otel, ulaşım ve çevre gezilerini kapsamaktadır. Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
  * Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.
   Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standarthalfelarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.
  * Mola yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.
  * Program zamanlamasında (Gün içerisinde gezilecek ziyaret noktalarının sıralamasında veya günler arasında) Hava Durumu, Yol Durumu vb. gibi nedenlerle Rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.
  * Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Uniteam tur  kesinlikle sorumlu değildir.
  *Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 10 gün öncesine kadar Uniteam tur da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda Uniteam tur misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür. 
  * Araç içerisindeki kişisel tüm eşyaların sorumluluğu mola vb. yerlerde kişiye aittir.
  Müzekart ve müze ören yeri girişleri (Belediye ve Özel İşletmeler dâhil) tur ücretine dahil değildir. Tüm girişler misafirlerimiz tarafından ödenir.

  İptal Şartları

  Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 5 gün öncesine kadar Uniteam tur da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda Uniteam tur misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür.


  Vize Bilgileri