Uniteam tur Ot Festivali Turu

OT FESTİVALİ TURU SIĞACIK TURU

Alaçatı’yı bahar tazeliğinde yaşayabilmek bir ayrıcalık! Bu nedenle her bahar, doğanın uyandığı, bin bir çeşit otun çevremizi bezediği bir dönemde bu festivali yapıyor ve bunun geleneksel hale gelmesini istiyoruz. Alaçatı’nın doğallığına, kucaklayıcı sıcaklığına kaynatılmış reçellerin, bin bir otla yapılmış yemeklerin, böreklerin üzerine serpilmiş çörekotlarının kokusu karışsın istedik bu festivali düzenlerken.

Bu festival yarışmadan öte bir şey. Festival bahanesiyle doğa hakkında bildiklerimizi aktarmak, bilmediklerimizi öğrenmek, yeni tatlara yeni dostluklar eklemek amaç! Alaçatı’nın korunmuş mimarisinin bezediği dar sokaklarında dolaşmak, gülen yüzlü güzel insanlarla bu güzellikleri paylaşmak, hiç tanımadığımız, adlarını bile bilmediğimiz insanlarla sohbet edip, ağız dolusu kahkahalar atmak için tüm doğa dostlarını bekliyoruz.

1.Gün: …. Belirtilen saat İzmit – Karamürsel – Yalova kalkış noktalarımızın ardından bursa – susurluk – Balıkesir – Manisa – İzmir – çeşme yol güzergahı ile sabah saatlerinde çeşmeye varış.otele yerleşme

 

2.Gün : otelde yapacağımız dinleme sonrası otobüsümüz ile Alaçatı ot festival etkinlik alanına hareket serbest zaman sonrası buluşma ve akşam yemeği ve konaklama için otelimize dönüş

3.Gün:  Çeşme ­Alaçatı Ot Festivali Etkinlikleri- Çeşme Kalesi – Çeşme Marina – Çeşme Tarihi

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından otelimizden ayrılıyoruz. Alaçatı Festival alanına hareket ediyoruz. Bugün Alaçatı’nın otlarından en çok çeşidi toplayan ve özelliklerini bilenler arasından ilk üç dereceyi alanlar belirlenecek. Ot Aşı Yarışması: Alaçatı’nın otlarıyla yemek kültür ve birikimini en güzel yansıtan üç yemek, ünlü gurmeler tarafından belirlenecek . Birincilere her sene olduğu gibi büyük altın, ikincilere yarım altın, üçüncülere ise, çeyrek altın hediye edilecek. Diğer katılımcılara ise, çeşitli armağanlar verilecek. Ayrıca yarışmaların yapıldığı saatlerde Alaçatı’da faaliyet gösteren restoranlar, birer ürünlerini sergileyecek. Alaçatılı üreticiler otlarını ve yemeklerini, diğer firmalar da kendi içki ve ürünlerini tanıtmak amacıyla standlar açacaklar. Alaçatı’nın nisanda ne kadar büyülü bir mekân olabildiğini görebilmek, ot kokusunun standlardan taşan kekik, fesleğen karanfil kokularına karıştığında nelere kadir olduğunu yaşayabilmek, reçel, kekik balı, şarap, enginarlı pilav standlarına karışmak, daracık sokaklarda oturan yaşlıların yüzlerinde yılların göç tarihinin öyküsünü okuyabilmek için, baharın ilk günlerinde yapılacak festivale doğa dostu herkes davetli. Sonrasında Çeşme merkeze geçiyoruz ve serbest zaman veriyoruz. akşam yemeği ve konaklama için otelimizde.

 

4.Gün : Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından çeşme merkezde serbest zaman sonrası geri dönüş yolculuğuna başlıyoruz. akşam saatlerinde sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki turumuzda buluşmak dileğiyle sizlere veda ediyoruz.

Peki, siz Alaçatı’yı gördünüz mü? Görmediyseniz mutlaka görmenizi tavsiye ediyoruz.

Pırıl Otel Çeşme

Tur Ücretine Dâhil Olan Hizmetlerimiz

* 1 Gece Otel Konaklaması Yarım Pansiyon 4* veya 5* Otel Konaklaması

* 1 Akşam Yemeği Açık Büfe ve 1 Sabah Kahvaltısı Açık Büfe

* Yardımcı Asistanlık Hizmeti

* 1618 Sayılı Kanun Gereği Zorunlu Seyahat Sigortası

* Ulaşım Hizmeti

 

Tur Ücretine Dâhil Olmayan Hizmetlerimiz

* Öğlen Yemekleri  ( Alaçatı Serbest Zaman )

* Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

* Kişisel Harcamalar

* Müze ören yeri girişleri

Karamürsel Ofis

Atatürk Caddesi No/44 Kocaeli / Karamürsel

Uniteam tur Tel: 0262 454 5757

Fax: 0262 454 5755

Email : info@uniteamtur.com.tr

İzmit Ofis

Cumhuriyet Caddesi No/72 Kocaeli / İzmit

Uniteam tur Tel : 0262 322 5560

captcha

Uniteam Tur