Uniteam tur Kuşadası – Efes – Şirince turu

Tur Programı

  1. GÜN :CUMA GECE HAREKET (YALOVA  – KUŞADASI – EFES – SELÇUK – ŞİRİNCE )     hareketle – Bursa -Susurluk – Balıkesir – İzmir –  Karayolu üzerinden Kuşadası’na yolculuk. Yolculuk süresi yaklaşık olarak sekiz saattir. Yolda aldığımız serbest kahvaltı sonrası Selçuk yaşayan köy müzesi ile gezimize başlıyoruz ardından Kuşadası merkezde bulunan otelimize geçerek dinlenmeye çekiliyoruz akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

( Antik çağlara doğru rüya gibi bir yolculuk )

Ege’nin incileri; Hellenistik, Bizans, Roma dönemlerinin en önemli yerleşim alanları olarak birçok döneme imzasını atmış eserlere ev sahipliği yapan Kuşadası , Efes, Selçuk, Meryem Ana ve Şirince’yi daha önce hiç bu kadar iyi görmediniz!

Uğruna yapılan arbedelere karşı dimdik ayakta duran, bir zamanların başkenti Efes’teki birbirinden özel ve güzel mimari ve tarihi eserlerle, görünce şaşkınlığınızı gizleyemeyeceğiniz Apollon Tapınağı gibi Batı Anadolu kıyılarının en güzel detaylarına doğru çıkacağınız eşsiz bir yolculuğa ne dersiniz?

  1. GÜN : otelimizde alınan açık büfe kahvaltı sonrası rehberimiz ile birlikte ülkemizin en önemli antik kenti olan Efes Antik Kenti’ni gezmeye başlıyoruz. Magnesia kapısından girdiğimiz görkemli şehirde, Odeon Mısır tanrıçası İsis adına yapılan İsis Tapınağı, belediye sarayı, Domitian tapınağı, zafer Tanrıçası Nike kabartması ve Memnius anıtını görüp, zafer kapısından geçerek, Kuretler Caddesi’nde yürüyüş yapıyoruz. Bu caddede Skolastika hamamları, yamaç evleri, Trojan çeşmesi, Hadrian tapınağı, Latrina, aşk evi, Celcus Kütüphanesi, ticaret agorasını sütunlu mermer cadde üzerinden ilerleyerek görüp daha sonra tarihin ilk reklam panosunu göreceğiz. Muhteşem Efes Antik tiyatrosunda vereceğimiz fotoğraf molasının ardından İmparator Arcadian tarafından ışıklandırılan ve liman caddesinde bulunan Selçuk kapısına ulaşarak otobüsümüze biniyoruz. Daha sonra Hristiyanlarca kutsal hac yeri olan Meryem Ana Kilisesi ve evini ziyaret ediyoruz. Kutsal çeşme ve dilek duvarlarını gördükten sonra, öğlen yemeği için serbest zaman geçirilmekte. Yemek sonrası Selçuk Arkeoloji Müzesi’ne hareket ediyoruz. Efes harabelerindeki buluntuların sergilendiği Selçuk Arkeoloji Müzesi’nde yamaç evler salonu, Artemis salonu, Polyemesus bahçe alınlığı, Anadolu mezar örnekleri ve İmparator Kültür Salonu, gladyatör dövüşlerinin sergilendiği bölümlerinin bulunduğu ünlü Selçuk Arkeoloji Müzesi’ni gezerek Güzergahta kendinizi düşsel bir ülkedeymiş gibi hayal edeceğiniz, şarabı ve eski Rum evleri ile meşhur Şirince’ye hareket ediyoruz. Eski Rum evleri ve çarşı gezileri sonrasında bölgenin ünlü meyve şaraplarının tadına bakma imkanı da buluyoruz. Şirince gezisi sonrası Kuşadası’ndaki otelimize varıyoruz.
  2. GüN : Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası ayrılarak Susurluk, Balıkesir, Bursa, Yalova güzergahı takip edilerek, 8-10 saatlik yolculukla siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktada bırakarak bir sonraki turumuzda buluşmak dileğiyle sizlere veda ediyoruz.

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

  • * Lüks otobüsler ile gidiş-dönüş, ulaşım ve yolda zengin ikram
  • * Şehir turları ve çevre gezileri
  • * 4 YILDIZLI otelde 1gece yarım pansiyon konaklama sabah akşam açık büfe yemekler

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ

  • *Müze ve ören yeri giriş ücretleri ve rehberlik hizmetleri
  • *İlk gün yolda alınan kahvaltı ve öğlen yemekleri
  • *Ekstra geziler, müşteri ekstraları

TUR ÜCRETİ : GİDİŞ DÖNÜŞ YOL DAHİL VE ÇEVRE GEZİLERİ :

TUR ÜCRETİ :  OTEL DAHİL KİŞİ BAŞI :  SABAH AKŞAM AÇIK BÜFE YEMEK DAHİL

Karamürsel Ofis

Atatürk Caddesi No/44 Kocaeli / Karamürsel

Uniteam tur Tel: 0262 454 5757

Fax: 0262 454 5755

Email : info@uniteamtur.com.tr

İzmit Ofis

Cumhuriyet Caddesi No/72 Kocaeli / İzmit

Uniteam tur Tel : 0262 322 5560

captcha

Uniteam Tur