Uniteam tur Kapadokya turu

ÜRGÜP – GÖREME – UÇHİSAR – AVANOS                      IHLARA VADİSİ – DERİNKUYU  

1.Gün : Belirtilen kalkış noktasından saat : 23:00 da hareket edecek olan turumuz İzmit Adapazarı – bolu – Ankara – Aksaray yol güzergahı ile sabah saatlerinde Aksaray a varacak olup ağaçlı dinlenme tesislerinde serbest sabah kahvaltı molası ( ekstra )

 

2.Gün :  Aksaray da alınan kahvaltı sonrası belirtilen saatte hareket ile  Güzelyurt üzerinden uzunluğu 14 km bulan yüksekliği 150 mt olan melendiz çayının yıllar boyu aşındırması sonucu oluşan IHLARA VADİSİ ne varış. Bu vadide bulunan en belirgin kiliseler olan ağaçaltı kilisesi – sümbüllü kilisesi  ve yılanlı kilisesini gezdikten sonra ilk olarak Hititlerin inşa etmeye başladığı Derin kuyu yer altı şehrine hareket ediyoruz. 7 km çapı 60 mt bulan derinliğiyle bu muhteşem yapı uzun süre hafızalarınız dan silinmeyecek ardından güzel atlar diyarı Kapadokya ya hareket ve otele yerleşme. Belirtilen saatte otel lobisinde buluşup üzüm kültürünün ve şarapcılığın çok yaygın olduğu bölgede turasan şarap mahzenlerini geziyoruz ardından öğlen yemeği almak için uçhisar a doğru hareket ve alınan açık büfe yemek ardından gezimize onyx atölyesi ile başlıyoruz taşın yapısı ve işlenişi ile ilgili bilgi aldıktan sonra alışveriş için serbest  zaman. ardından bölgeye ait çanak çömlek atölyesinde gösteri seyretmek için Avanos a doğru hareket ve burada çömlek ustalarının misafirlerimiz için hazırladığı  şovu seyrettikten sonra dileyen misafirlerimiz alışveriş yapabilir. Günün son gezisi olan bölgede simge haline gelen 3 güzeller peri bacasında fotoğraf molası ve ardından otele hareket akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

3.Gün :   Otelde alınan açık büfe sabah kahvaltısı sonrası bizlere katılan rehberimiz den bölge hakkında bilgi almaya başlıyoruz . ve ilk olarak dervent vadisine hareket ediyoruz. Kayaçların ve peribacalarının hayvan şeklinde erezyona uğradığı bölgeyi gördükten sonra zelve açık hava  müzesine doğru hareket 1 saatlik rehber ile gezi sonrası üçlü birleşik ve tek peribacaları ile meşhur olan paşabağ gezdikten sonra o ağacın altı na hareket ederek güvercinlik vadisini panaromik şekilde izledikten hemen sonra öğlen yemeği için uçhisar a geçiyor yemek sonrası gezimize uçhisar kalesinden başlıyoruz hava şartları izin verdiği taktirde Erciyes dağının güzelliğini de tam karşınızda  görebilirsiniz. Kalede belirtilen saatte rehberimiz ile toplanıp göreme açık hava müzesine doğru ilerliyoruz burada sürecek olan 2 saatlik gezimiz ardından akşam yemeği ve konaklama için otelimize doğru hareket ediyoruz. ( isteğe bağlı ekstra türk gecesi düzenlenebilir)

  1. Gün : Otelde alınan sabah kahvaltısı sonrası tuz gölüne doğru hareket ediyoruz

20 dakika mola ardından Şereflikoçhisar Ankara Bolu Kocaeli yol güzergahı ile akşam saatlerinde siz değerli misafirlerimizi almış olduğumuz noktaya bırakıyor bir sonraki turumuzda buluşmak üzere veda ediyoruz.

 

Tur ücretine dahil hizmetler                  

2 gece otel konaklaması

Sabah akşam yemekleri

Lüx otobüs ile ulaşım

Araç içi ikramlar sıcak soğuk

Rehberlik hizmeti

Müze ören yerleri ücretleri  Müze kartı ile

 

Tur ücretine dahil olmayan hizmetler

Ekstra türk gecesi

Öğlen yemekleri

Tüm yemeklerde alınan içecekler

Mola ve otelde yapılan özel harcamalar

Ekstra belirtilen program dışı geziler

Karamürsel Ofis

Atatürk Caddesi No/44 Kocaeli / Karamürsel

Uniteam tur Tel: 0262 454 5757

Fax: 0262 454 5755

Email : info@uniteamtur.com.tr

İzmit Ofis

Cumhuriyet Caddesi No/72 Kocaeli / İzmit

Uniteam tur Tel : 0262 322 5560

captcha

Uniteam Tur