Uniteam tur İtalya turu

Büyük İtalya Turu (5 Gece 6 Gün)

4* Şehir Merkezine Uzak Otellerde Yarım Pansiyon Konaklama

TÜRK HAVAYOLLARI İLE ATATÜRK HAVAALANI’NDAN TARİFELİ UÇUŞ

 

1.Gün:İSTANBUL – ROMA

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Türk Havayolları kontuarı önünde saat 10.30’da hazır bulunulması. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Havayolları uçuşu ile saat 12.45’da Roma’ya hareket ve yerel saat ile 14.25’de varış. Rehberimiz tarafından karşılanma şehir merkezine hareket. Varışımıza istinaden otelinize yerleşme sonrasında * Panoramik Roma şehir turu. Turumuzda göreceğimiz yerler arasında Vatikan (San Pietro) Katedrali, Collosseo (Arena), Vittoriano Zafer Anıtı, Aşk Çeşmesi (FontanadiTrevi), İspanyol Merdivenleri (PiazzadiSpagna).Tur bitimi otelinize dönüş, geceleme otelinizde.Best Western Torvergata Roma

2.Gün:ROMA–FLORANSA

Sabah kahvaltı sonrasında Floransa’ya hareket. Yaklaşık 4 saatlik yolculukla Floransa’ya varış. Varışımıza istinaden yapılacak olan Floransa şehir turu. Arno Nehri, PonteVecchio Köprüsü, Santa Maria del Fiore Katedrali ve Senyörlük Meydanı görülecektir.Müsaitliğe göre verilecek serbest zamanın ardından belirtilen saatte toplanma ve Montecatini’ye hareket. Akşam yemeği ve konaklama.Hotel Astoria Montecatini

3.Gün: FLORANSA ( PISA &SIENA&SAN GIMIGNANO)

Sabah kahvaltı sonrasında Pisa&Siena&SanGimignanogezisi için otelden hareket.Pisa; dünyaca bilinen en önemli tarihi eserlerinden biri olarak kabul edilen eğik kulesiyle ünlüdür. Panoramik gezi sırasında Pisa Kulesi, katedral, vaftizhane ile Miracoli Meydanı görülecek yerler arasında olup, dileyen misafirlerimiz bu tarihi şehirde gönüllerince fotoğraf çektirebilirler.Daha sonraSiena&SanGimignanogezisi..Siena : Orta Çağ’dan kalma dar sokakları, ufak caddeleri ve Avrupa’nın en büyük meydanı olarak kabul edilen Campo Meydanı ile ünlüdür. İtalya’nın keyifli yemeklerini tatma imkanına sahip olacağınız Siena, Toscana Bölgesi’nin görülmeye değer şehirlerinden bir tanesidir.San Gimignano :Çevresinde Dünyanın en kaliteli ve çeşitli üzüm bağlarının ve en iyi dondurmacısının bulunduğu ,porcini ve türüf mantarlı peynirleri ile ünlü,14.yy’dan kalma ve etrafı surlarla kaplı Toskana’nın Orta Çağ şehrini geziyoruz. Turumuzu tamamladıktan sonra otelimize dönüş akşam yemeği ve konaklama. Hotel Astoria Montecatini

4.Gün: FLORANSA –BOLOGNA – VENEDIK

Sabah kahvaltı sonrasında Venedik’e hareket. Yol güzergahımız üzerinde bulunan Bologna şehrinin panoramik olarak gezilmesi. Neptün Çeşmesi, PiazzaMaggiore(Büyük Meydan), Eski Borsa Binası, Avrupanın ilk üniversite binası, Quadrilatero (eski pazar) Garisenda ve asinelli kuleleri görülecek yerler arasında. Venedik’e varışa istinaden şehir turu. Bu güzel şehirde özel tekne ile San Marco adasına geçerek San Marco Meydanı ve San Marco Kilisesi, Dükler Sarayı, Çan ve Saat Kulesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turu bitiminde arzu eden misafirlerimiz Gondol turuna katılabilirler (Yaklaşık 25 Euro). Sonrasında Otelimize dönüş. Geceleme otelinizde.Poppi Hotel

 

5.Gün: VENEDIK – VERONA – MİLAN

Sabah kahvaltı sonrasında sonra Milan’a hareket. Güzergah üzerinde Verona gezisi ile Tarihteki en büyük aşk hikayesine konu olmuş Romeo ve Julietin evininde bulunduğu ve Roma’daki Coloseum arenasından sonra İtalya’daki en büyük arenaya ev sahipliği yapan kuzey İtalya’nın dükler şehri Verona’ya gidiyoruz. Panoramik Verona turu sonrasında 2 saatlik yolculukla Milan’a varış. Milano panoramik şehir turu. Turumuz esnasında ünlü opera binası La Scala, Duomo Meydanı ve Katedrali, birçok ünlü markanın bulunduğu keyifle alışveriş yapabileceğiniz La Galeria, Porta Romano görülecektir. Belirtilen saatte toplanma otele hareket akşam yemeği ve konaklama.

6.Gün: MİLAN – BOLOGNA

Sabah kahvaltısı sonrasında Bologna Havalimanına hareket.Türk Havayolları tarifeli uçuşuyla saat 18.55’de İstanbul’a hareket. 22.25 sularında İstanbul’a varış. Keyifli turumuzun sonu.

Önemli Notlar: Turumuz boyunca sizlere et ikram edilmeyecektir. Yemek menülerimiz ağırlıklı olarak balık ve sebzeden oluşmaktadır. İtalya genelinde Müslüman nüfusa oranla yeteri kadar camii ve mescit bulunmamaktadır. Bu nedenle bazı namazlar açık alanda, restoranda vb yerlerde kılınabilir. Yanınızda mutlaka terlik ve seccade bulundurunuz. Rehberimiz sizleri bu konuda yönlendirecektir. Rehberimiz tur programında acentamızın onayı ile değişiklik yapma hakkına sahiptir.

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI: / TEK KİŞİLİK FARKI:

7-12 YAŞ ÇOCUK: / 3-6 YAŞ ÇOCUK:/ 0-2 YAŞ BEBEK:

 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

• İstanbul – Roma / Bolonga – İstanbul Ekonomi Sınıfı uçak bileti
• Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
• Havalimanı karşılama ve gidiş & dönüş transferleri
• 4* otellerde 5 Gece konaklama
• Otellerde alınacak Kontinental Sabah kahvaltıları
• Akşam Yemekleri
• Tur boyunca kullanılacak lüks otobüs ve profesyonel şoförlük hizmeti
• Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
• Yerel rehber hizmeti
• Vaporetto ücreti
• Şehirlerde bulunan checkpoint ücretleri
• Şehirlerde bulunan şehir konaklama vergileri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

• Şahsi harcamalar
• Öğle yemekleri
• Otel ekstraları
• Yurtdışı çıkış harcı (15 TL)
• Vize Ücreti 130 €
• Yemeklerde ve molalarda alınacak içecekler
• Ücrete Dahil olarak belirtilmeyen tüm harcamalar
• Müze giriş ücretleri
• Rehber ve kaptan bahşişleri

Turumuzla İlgili Önemli Notlar;

Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

 

Rehberimiz acentamızın onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katıla tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.

 

Gezimiz, minimum 30 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 5 gün öncesidir ve acenteniz tarafından iletilecektir. Yurt dışı turlarımızda %35 ön ödeme ile rezervasyon alınabilmektedir.

 

Uniteam Tur, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. UniteamTur , bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

 

Tur programında ki oteller tahmini otel listesidir. Bölge müsaitliğine göre aynı standartlarda başka otellerde kalınabilir.3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

 

Orta Avrupa turlarında misafirlerimizin seyahat sigortalarını yanlarında bulundurma zorunluluğu vardır. Seyahat sigortalarını yanlarında bulundurmayan misafirlerimize ilgili ülke polisi tarafından kişibaşı 200 CZK ile 4000 CZK arasında cezalar verilebilmektedir. Seyahat sigortasını yanında bulundurmadığı için ilgili ceza ile karşılaşılması durumunda sorumluluk misafirlerimize aittir.

 

Pegasus ve Türk Hava Yolları uçuşlarında her kişinin 1 bagaj ve 20 kilo hakkı vardır. 20 kiloyu geçen bagajlar için ücret farkı ödenmesi gerekmektedir. Airarabia Havayollarında sadece 10 kilo el bagajı hakkınız bulunmaktadır. (Harici bagaj için ekstra ücret talep edilmektedir.) Eşli – çocuklu dahi olsa 20 kilo sınırı aşılamamakta ve fark ödenmesi gerekmektedir. Bu sebeple her kişi için 1 bagaj tavsiye edilir. El bagajları maksimum 7 kilo olmalıdır.

 

 

Vize ile ilgili önemli notlar;

T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden veya www.vizebilgi.com’dan temin edebileceğiniz “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Uniteam Tur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.
T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye’den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Pasaportlara vize uygulanması için karşılıklı 2 boş sayfa zorunludur.Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.

Karamürsel Ofis

Atatürk Caddesi No/44 Kocaeli / Karamürsel

Uniteam tur Tel: 0262 454 5757

Fax: 0262 454 5755

Email : info@uniteamtur.com.tr

İzmit Ofis

Cumhuriyet Caddesi No/72 Kocaeli / İzmit

Uniteam tur Tel : 0262 322 5560

captcha

Uniteam Tur