Uniteam tur İspanya Turu

Büyük İspanya Turu
4* Otellerde Yarım Pansiyon Konaklama
İSTANBUL SAW PEGASUS İLE TARİFELİ UÇUŞ
BARCELONA / MADRİD / TOLEDO / CORDOBA / GRANADA / SEVİLLA

1.GÜN İSTANBUL – BARSELONA
İstanbul saw hava alanı dış hatlar gidiş terminalinde 08.00’da buluşma. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra saat 10.10’de pegasus tarifeli seferi ile Barselona’ya hareket. Öğle saatlerinde Barselona havalimanına varış ve havaalanında bekleyen aracımızla şehir merkezine hareket. Panoramik Barcelona şehir turu esnasında, Marina, Colombus Sokağı, ünlü Batllo Evi ve Mila ev yapıları, Sagrada Familia, olimpiyat stadı, SantJordi spor salonu, Calatrava Kulesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize yerleşme akşam yemeği ve konaklama. Barcelona Front Air Hotel.

2.GÜN BARCELONA-GERONA&FIGUERAS (DALI MUZESI)
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısından sonra GERONA&FIGUERAS(DALI MUZESI) turu için hareket. Bu turumuzda, önce Catalan musevi cemaatının 600 yıldan fazla yaşadığı ünlü Girona şehri daracık sokakları ile bizi geçmişe Musevi cemaatinin yaşamından kesitler vererek götürecek ünlü Jewish meydanı el call görülerek figueras şehrine sürrealist ressam Dali’nin eserlerinin sergilendiği Dali Müzesi gezilecek. Kuzeyin en güzel bu iki şehri sizi Catalan dünyasını ayrıcalıklarına götürecek. Güzel bir günün ardından otelimize dönüş akşam yemeği ve konaklama. Barcelona Front Air Hotel.

3.GÜN BARCELONA-VALENCIA
Sabah erken saatte alınacak kahvaltı sonrası Valencia’ya hareket. Varış ve panoramik Valencia şehir turu. Bu turumuzda Katedral, Arena, Belediye Sarayı, Tarihi pazar ve Eski İpek Borsası görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası otelimize transfer, akşam yemeği ve konaklama. Valencia Mas Camerena Hotel.

4.GÜN GRANADA (AL HAMRA – SAGRAMONTE)
Otelimizde alacağımız erken sabah kahvaltısı sonrası Granada’ya hareket. Öğle saatlerinde varışımıza müteakip panoramik Granada şehir turu. Şehir turunda görülecek yerler arasında Victoria Meydanı, Kristof Kolomb Anıtı, Valilik Konağı, Belediye Sarayı, Katedral , Granvia yer almaktadır. Tur bitiminde dileyen misafirlerimizle Elhamra sarayı turu (Sarayın müsaitliğine bağlı olarak gece Alhambra Sarayı turu gerçekleştirilebilir). Elhamra, Gırnata’ya hâkim bir tepe üzerindeki düzlükte, savunma kalesi ve saray olarak yapılmıştır. Bu yüzden dışarıdan biraz hantal görünür. Fakat hantal kale duvarlarının içinde eşsiz güzellikte bir sarayla karşılaşılır. Duvarlarında kırmızı tuğla, damında kırmızı kiremit kullanıldığı için adına da Elhamra, yani “Kırmızı” denmiştir. Saray ziyaretimizden sonra Sagramonte ALBAYZIN turuna katılıyoruz. Dünya kültür mirasi listesinde olan eski çingene mahallesi Sagramonte’de eski Müslüman mahallesi ALBAYZIN’de gezintimizi gerçekleştirip. Otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama. Granada Real de la Alhamra
5.GÜN GRANADA – CORDOBA – SEVİLLA
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Cordoba’ya hareket. Varışımıza müteakip panoramik şehir tanıtım gezisinde yapımına 785 yılında başlanan ve 987 de tamamlanan, Batı islam sanatının en etkili yapılarından biri olan Cordoba Camii’nin gezilmesi. Ardından Plaza Mayor ve Musevi Mahallesi’nin görülmesi ve Sevilla’ya hareket. Sevilla’ya varışımıza müteakip Muvahhit’ler döneminden kalma eski Ulu Camii’nin yerine 15. yy da inşa edilmeye başlanan katedral, Arap Gotik ve Rönesans tarzı sarayların yan yana yükseldiği krallık malikanesi Alcazar, Altın Kule denilen 13. yy’dan kalma kale, birçok ortaçağ kilisesi, Belediye Sarayı görülecek yerler arasındadır. Ardından Alcazar Sarayı’nı ziyaret ediyoruz. Şehir turunu tamamladıktan sonra alış veriş için serbest zaman. Belirtilen saatte toplanma otele hareket akşam yemeği ve konaklama. Sevilla Vertice hotel

6.GÜN SEVİLLA – TOLEDO – MADRİD
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Toledo’ya hareket. İspanya’nın eski başkenti olan “Toledo” gezisi. Toledo, gerçek bir açıkhava müzesi. İspanya’nın eski başkenti Toledo, Unesco Dünya Mirası listesinin en önemli kentlerinden biridir. Ülkenin en heybetli katedrali, dünyaca ünlü ressamların eserlerine ev sahipliği yaparak dünyanın sayılı müzeleriyle yarışır hale gelmiştir. El Greco’nun kenti olarak bilinen Toledo, 16. yy’dan günümüze değişmeden gelmeyi başarmıştır. Roma, vizigot, arap, gotik, rönesans mimarisinin izlerini taşıyan yapılar, dar sokaklar, El Greco’nun tabloları, tipik pastaneler, Damascino mağazaları ve tabii ki ünlü katedrali ile turistik bir hac yeridir. Gezi sonrası Madrid’e hareket otelimize varış akşam yemeği ve konaklama. Madrid Barcelo Torre Arias

7. GÜN MADRID – ŞEHİR TURU
Sabah kahvaltı sonrası panoramik Madrid şehir turu esnasında, Kraliyet Sarayı, İspanya Meydanı Ve Cervantes Anıtı, La Puerto Del Sol Alanı, Alcala Kapısı, Cibeles Meydanı Ve Çeşmesi, Paseo Del Prado Ve Apollo Çeşmesi, Retiro Parkı, Gran Via, Castellana Caddeleri ve Plaza Mayor görülecek yerler arasındadır. Panoramik şehir turu sonrasında havalimanına hareket. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından pegasus tarifeli uçuşu ile 14.15’da İstanbul’a hareket. Akşam 19.20 sularında İstanbul saw Havalimanına varış.

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI: 920€ / TEK KİŞİ FARKI:175€ / 2-12 YAŞ ÇOCUK: 880€ / 0-2 YAŞ BEBEK:95€

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
 • İstanbul – Barselona / Madrid-İstanbul pegasusHava Yolları  Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti
 • Havalimanı karşılama ve gidiş & dönüş transferleri
 • 4* otellerde 6 gece konaklama
 • 6 Sabah kahvaltısı ve 6 Akşam yemeği
 • Tur boyunca kullanılacak lüks otobüs ve profesyonel şoförlük hizmeti
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Yerel rehber hizmeti
 • Alcazar Sarayı, Cortoba Cami ve Elhamra Sarayı Giriş Ücretleri
 • Barcelona Şehir Vergisi

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Şahsi harcamalar
 • Otel ekstraları
 • Öğle yemekleri
 • Vize ücreti 130 € (Yeşil pasaporta vize istenmemektedir.)
 • Ücrete dahil olarak belirtilmeyen tüm harcamalar
 • Akşam yemeklerinde alınacak içecekler

Turumuzla İlgili Önemli Notlar;

Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

 

Rehberimiz acentamızın onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katıla tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.

 

Gezimiz, minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 5 gün öncesidir ve acenteniz tarafından iletilecektir. Yurt dışı turlarımızda %35 ön ödeme ile rezervasyon alınabilmektedir.

 

Acentamız, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentamız, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

 

Tur programında ki oteller tahmini otel listesidir. Bölge müsaitliğine göre aynı standartlarda başka otellerde kalınabilir. 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

 

Orta Avrupa turlarında misafirlerimizin seyahat sigortalarını yanlarında bulundurma zorunluluğu vardır. Seyahat sigortalarını yanlarında bulundurmayan misafirlerimize ilgili ülke polisi tarafından kişibaşı 200 CZK ile 4000 CZK arasında cezalar verilebilmektedir. Seyahat sigortasını yanında bulundurmadığı için ilgili ceza ile karşılaşılması durumunda sorumluluk misafirlerimize aittir.

 

Pegasus ve Türk Hava Yolları uçuşlarında her kişinin 1 bagaj ve 20 kilo hakkı vardır. 20 kiloyu geçen bagajlar için ücret farkı ödenmesi gerekmektedir. Airarabia Havayollarında sadece 10 kilo el bagajı hakkınız bulunmaktadır. (Harici bagaj için ekstra ücret talep edilmektedir.) Eşli – çocuklu dahi olsa 20 kilo sınırı aşılamamakta ve fark ödenmesi gerekmektedir. Bu sebeple her kişi için 1 bagaj tavsiye edilir. El bagajları maksimum 7 kilo olmalıdır.

 

Vize ile ilgili önemli notlar;

T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden veya www.vizebilgi.com’dan temin edebileceğiniz “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Acentamız sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.
T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye’den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Pasaportlara vize uygulanması için karşılıklı 2 boş sayfa zorunludur. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.

Karamürsel Ofis

Atatürk Caddesi No/44 Kocaeli / Karamürsel

Uniteam tur Tel: 0262 454 5757

Fax: 0262 454 5755

Email : info@uniteamtur.com.tr

İzmit Ofis

Cumhuriyet Caddesi No/72 Kocaeli / İzmit

Uniteam tur Tel : 0262 322 5560

captcha

Uniteam Tur