Unitem turDoğu anadolu turu

1.GÜN: SİVAS  Akşam saat 20.00 de Karamürsel den hareket Adapazarı – Ankara – Kırıkkale – Yozgat üzerin den sabah saatlerinde Sivas a varış serbest sabah kahvaltısının ardından Atatürk kongre ve etnografya müzesi ve gök , çifte minareli şifaiye, buruciye medreseleri gezisi ve bilgilendirilmesi ardından akşam yemeği ve konaklama için otelimize hareket.

 

2.GÜN:ERZİNCAN  Otelde alınan açık büfe sabah kahvaltısının ardından  Erzincan’a varış. İlk olarak ekşi su mesire yeri ve horhor deresinin görülmesi.. dünyaca ünlü çağlayan şelalesinde muhteşem manzara eşliğinde çay keyfi. Merkezde terzi baba türbesinin görülmesi ünlü bakırcılar çarşısında el emeği göz nuru bakırlar ve Erzincan tava leblebisi alışverişi için serbest zaman sonrası akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

3.GÜN:ERZURUM, KARS

Kahvaltı sonrası hareket.  Yol üzerindeki Tercan – Mama Hatun Türbesi ile Kervansarayı’nın görülmesi ve Erzurum’a varış. Erzurum’da; Çifte Minareli Medrese, Kongre Binası, Oltu Taşı üretim ve pazarlaması yapılan Taş Han, Yakutiye Medresesi (Müze), Üç Kümbetler, Erzurum Kalesi ve eski evlerin görülmesi Yolumuz üzerindeki Çobandede Köprüsü ‘nün gezilmesinden sonra Kars’ta yürüyerek yapacağımız şehir turunda; Kars Kalesi, Oniki Havari Kilisesi, Osmanlı Köprüsü ve Hamamı, Rus dönemi taş yapıların ( Defterdarlık Binası, Saglık Müdürlüğü, Belediye’nin) görülmesi. Daha sonra içinde Akçakale Adası’nın olduğu Çıldır Gölü’nün görülmesinden sonra Şeytan Kanyonu, Şeytan Kalesi ve Aktaş Gölü’nün üstten seyredilmesi ve Kars’a dönüş. Akşam yemeği ve konaklama Kars’taki otelimizde.

 

4.GÜN:ANİ HARABELERİ, DOĞUBEYAZIT

Kahvaltı sonrası Kars Ani Harabeleri’nde: Katedral, Tigran Honents Kilisesi, Ana Cadde,Ebu’l Manuçer Camii, Kervansaray, sur ve kapıların gezilmesi ve Iğdır’da kısa bir moladan sonra Doğubeyazıt’a hareket. Yolumuz üzerinde Büyük ve Küçük Ağrı Dağları’nın uzaktan görüntülenmesi. Doğubeyazıt’a varış. Çarşıların gezilmesi. Akşam yemeği ve konaklama Doğubeyazıt’taki otelimizde.

 

5.GÜN:İSHAK PAŞA SARAYI, VAN

Kahvaltı sonrası İshak Paşa Sarayı’nın gezilmesinden sonra Van’a hareket.Yol üzerinde Muradiye Şelalesi’nin görülmesi. Eski Van Kalesi ve Eski Van Kenti’nin gezilmesinden sonra otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama Van’daki otelimizde.

 

6.GÜN:GEVAŞ, AKDAMAR ADASI, AHLAT, TATVAN

Kahvaltı sonrası Gevaş’tan binilecek tekneyle Akdamar Adası’na hareket. Adanın ve Akdamar Kilisesi’nin gezilmesinden sonra Tatvan üzerinden Ahlat’a hareket. Tarihi Ahlat Mezarlığı, Emir Bayındır Kümbeti, Çifte Kümbetler, Ulu Kümbet ile bastoncuların gezilmesi. Akşam yemeği ve konaklama Tatvan’daki otelimizde.

 

7.GÜN: NEMRUT DAĞI, BİTLİS, ELAZIĞ

Sabah erken saatlerde alınan kahvaltı sonrası Nemrut Dağı’na minibüslerle çıkış. Nemrut Krater Gölleri ile buhar deliklerinin gezilmesinden sonra Bitlis’e hareket. Bitlis’de İhlasiye Külliyesi ile Etnoğrafya Müzesi’nin gezilmesi ve Elazığ’a hareket. Harput’ta Kale, Ala Mescid, Kurşunlu Camii, Eski Hamam ve Ulu Cami’nin gezilmesinden sonra Elazığ’daki otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

8.GÜN:ELAZIĞ, MALATYA , KAYSERİ ,ANKARA

Kahvaltı sonrası Elazığ daki otelimizden ayrılarak Malatya kayseri Ankara yol güzergahımız ile akşam saatlerinde karamürsele varış.

HİZMET BEDELİ VE KAPSAMI.
Hava ve yol koşulları nedeniyle rehber tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir.
Turlarımız otel, ulaşım aracı, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
Ücrete Dahil Olanlar

Otobüsle ulaşım, otelde konaklama(7), kahvaltılar (7), akşam yemekleri(7), çevre gezileri, SEYAHAT GÜVENCE SİGORTA POLİÇESİ,rehberlik hizmetleri,

 

Ücrete Dahil Olmayanlar

Tüm öğle yemekleri ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri, yemeklerde alınacak alkollü ve alkolsüz içecekler.Ekstra turlar ve araçlar

 

Gerekli Malzemeler

Kazak, mayo, havlu, terlik, şapka, bere, su kabı (matara-termos), güneş kremi, anti bakteriyel jel, küçük sırt çantası , yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti.

 

Diğer Bilgiler

ÖĞLE YEMEKLERİ:
Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.

Karamürsel Ofis

Atatürk Caddesi No/44 Kocaeli / Karamürsel

Uniteam tur Tel: 0262 454 5757

Fax: 0262 454 5755

Email : info@uniteamtur.com.tr

İzmit Ofis

Cumhuriyet Caddesi No/72 Kocaeli / İzmit

Uniteam tur Tel : 0262 322 5560

captcha

Uniteam Tur